Letecká společnost SCAT Airlines bude létat z Prahy do kazašské Astany

Pražské letiště získá od června zajímavou linku. Kazašská letecká společnost SCAT Airlines bude létat z Prahy do hlavního města Kazachstánu, Astany. Pravidelná linka bude spuštěna od 2. června 2019 a na lince bude létat Boeing 737. Frekvence letů bude 2x týdně a to ve dnech čtvrtek a neděle. Podle odhadů letiště, nové spojení využije přibližně 24 tisíc cestujících za rok v obou směrech.

Se SCAT pak můžete s jedním přestupem v Astaně, pokračovat dále do dalších kazašských měst jako Aktau, Aktobe, Almaty, Atyrau, Oskemen, Shymkent, Taraz a Taldykorgan.

Letenky momentálně ještě nejsou v rezervačním systému.

ZDROJ: www.facebook.com/scat.airlines

„Spuštění pravidelných letů na lince z Prahy do Astany je výsledkem více než ročního vyjednávání, na kterém se kromě Letiště Praha podílely ambasády obou zemí a také agentura CzechTourism. Dlouhodobě sledujeme rostoucí potenciál Kazachstánu, jakožto jednoho z nejvýznamnějších trhů v rámci postsovětských zemí. Nové spojení bude využíváno primárně kazašskými turisty, nicméně předpokládáme, že napomůže ke zvýšení turismu také z České republiky a rozvoji vzájemné obchodní spolupráce,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Jsme si jistí, že propojení hlavních měst České republiky a Kazachstánu bude velkým přínosem pro rozvoj cestovního ruchu obou zemí,“ řekl Vladimir Denisov, prezident SCAT Airlines.

Průvodce Astanou:

Výlet do druhé nejchladnější metropole na světě, Astany

Likes:
0 0
Views:
297
Article Categories:
Magazin

All Comments