Nová linka American Airlines z Prahy do Chicaga

Pražské letiště získá od příštího léta další přímou leteckou linku do USA. Americká společnost American Airlines ohlásila, že od příštího letního letového řádu(2020), spustí přímou linku mezi Prahou a Chicagem.

Moderní letoun Boeing 787 Dreamliner začne létat na lince Praha – Chicago od 9. května a frekvence letů bude 5x týdně. Poslední let je pak naplánován ke konci letního letového řádu a to 24. října 2020. Na lince bude nasazen Boeing 787 Dreamliner pro 234 cestujících. Cestující budou mít na výběr cestovní třídy Business, Premium Economy a Ecnomy třídu. Podle odhadů Letiště Praha novou linku využije za sezónu více než 48 tisíc cestujících v obou směrech.

„Jsem velmi rád, že se nám i nadále daří naplňovat naši strategii rozvoje přímých leteckých spojení z Prahy a že se podařilo od příští letní sezóny dojednat již druhou přímou linku American Airlines do Spojených států, které jsou pro nás jedním z klíčových trhů. Chicago patří z pohledu celkového potenciálu v USA mezi TOP 5 destinací v rámci celé Severní Ameriky se silným lokálním trhem. Letiště v Chicagu se řadí k hlavním přestupním bodům a nabídne cestujícím celou řadu dalších navazujících letů,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Letenky momentálně ještě nejsou v rezervačním systému, ale až budou, tak je bude možné zakoupit přímo na stránkách americké společnosti.

Níže si můžete prohlédnout náhled do interiéru Boeingu 787 Dreamliner společnosti American Airlines

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

Likes:
5 4
Views:
829
Article Categories:
Magazin