Nová bulharská aerolinka GullivAir

Ani krize způsobená pandemií COVID-19 nezabrání vzniku nových leteckých společností ve světě. Důkazem tomu může být nově vznikající bulharská letecká společnost GullivAir, která převzala do své flotily dálkový letoun Airbus A330-200.

O letecké společnosti se toho zatím moc neví, jelikož jejich webové stránky jsou zatím v rekonstrukci – https://gullivair.com/. Podle serveru flightzone.bg je zakladatelem Yanko Ivanov, který je rovněž generálním ředitelem letecké společnosti BH Air. V srpnu letecká společnost získala osvědčení letecké provozovatele. Společnost se chystá provozovat charterové lety a nabízet ACMI pronájem z letiště v Sofii.

GullivAir je nyní jedinou bulharskou leteckou společností, která vlastní širokotrupé letadlo. Airbus A330-200 je starý téměř 14 let. Do služby vstoupil v roce 2007 u letecké společnosti KLM, mezi roky 2016 a 2018 létal u pakistánské letecké společnosti Shaheen Air. Od roku 2018 až do 30. července 2020 byl letoun zaparkován na letišti Tarbes-Lourdes a poté na letišti San Bernardino. V srpnu dorazil na letiště v Sofii s registrací LZ-ONE a novými livery v barvách letecké společnosti GillivAir.

Source: FB – GullivAir

Source: FB – GullivAir

Likes:
0 0
Views:
624
Article Categories:
Magazin