Nová belgická společnost Air Antwerp poprvé vzlétne v září

Nová belgická letecká společnost Air Antwerp získala osvědčení leteckého provozovatele a tak může brzy zahájit své první lety. Jak už název letecké společnosti napovídá, tak základna společnosti bude na mezinárodním letišti v Antwerpách.

Společnost ohlásila první linku a to z Antwerp do Londýna. Linka určitě potěší hlavně obchodní cestující, jelikož se bude létat na londýnské letiště City, které se nachází přímo v centru hlavního města. Vzhledem k délce dráhy na tomto letišti má povolení přistávat a vzlétat jen několik málo typů letadel. Jako například Aribus A318, ATR 42/72, Bombardier Q400, Avroj RJ, Embraer 170,190 a ještě pár letadel. Air Antwerp bude používat na letech na London City malý letoun Fokker 50, který pojme až 50 cestujících.

Začátek linky je naplánován na 9. září 2019. Letoun Fokker 50 bude létat mezi Antwerpami a London-City v pracovní dny 3x denně a v neděli pak 1x za den. Další ohlášenou novinkou je, že na tomto letu bude mít codeshare nizozemská letecká společnost KLM.

„Obchodní cestující budou konečně moci znovu létat z centra Londýna do Antverp. Také pro obchodní svět v Antverpách – zejména pro diamantový průmysl a přístavní komunitu – je dobrá zpráva, že opět existuje přímé spojení s londýnskými doky, kde se London City nachází. “ dodal Johan Maertens, generální ředitel Air Antwerp.

Letový řád Air Antwerp z Antwerp do London City

Source: https://www.airantwerp.com/

Likes:
2 0
Views:
455
Article Categories:
Magazin