Nová báze Wizz Air na letišti Londýn Gatwick se začíná rýsovat

Nová báze maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air na londýnském letiště Gatwick se začíná rýsovat. Jak už jsme psali v tomto článku, tak na letišti Gatwick se začaly pomalu uvolňovat sloty po leteckých společnostech Virgin Atlantic, British Airways a jiných dopravcích a Wizz Air této šance chtěl využít.

Nyní společnost ACL (Airport Coordination Limited), která je nezávislou společností koordinující sloty na 46 letištích po celém světě, vydala zprávu o přidelených letových časech na zimní období 2020/2021 pro letiště Gatwick. Z této publikace je zřetelné, že maďarská aerolinka žádala o 454 slotů a získala jich pouze 196. Díky tomuto přesune letecká společnost některé linky z letiště Londýn Luton na Gatwick a také otevře pár úplně nových linek.

Info z předběžné koordinační zprávy (Nové a přesunuté lety na Gatwicku):

AHO(Alghero), BOJ(Burgas), BTS(Bratislava), CDT(Castellón), CND(Constanta), EVN(Jerevan), INI(Niš), KRK(Krakow), KSC(Košice), KUN(Kaunas), KUT(Kutaisi), LIS(Lisabon), LWO(Lvov), MLA(Malta), ODS(Oděsa), PLQ(Palanga), SCV(Suceava), SOF(Sofie), SUJ(Satu Mare), SZY(Olsztyn), SZZ(Štětín), TAT(Poprad), TGM(Tirgu Mures), TLV(Tel Aviv), VAR(Varna), VIE(Vídeň), WAW(Varšava), LCA(Larnaca)

Všechny informace jsou předběžné a není to oficiální do té doby, než to potvrdí Wizz Air. Koordinační zprávu pro LGW můžete nalézt zde(klik).

Source: https://www.acl-uk.org/

Source: https://www.acl-uk.org/

Likes:
0 0
Views:
277
Article Categories:
Magazin