Norwegian končí s dálkovými linkami

Norská nízkonákladová letecká společnost Norwegian dnes vydala tiskovou zprávu ze které vyplývá, že letecká společnost končí s provozováním dálkových linek. Aerolinka provozovala dálkové linky hlavně do destinací v USA. Dále pak například do Bangkoku, Krabi nebo Buenos Aires. Nyní je letecká společnost pod ochranou před bankrotem a snaží se o restrukturalizaci společnosti.

Budoucnost Norwegian

Společnost se chce zaměřit na své hlavní severské podnikání, provozující evropskou síť pro krátké vzdálenosti s úzkými letadly. Letecká společnost bude i nadále uspokojovat potřeby svých zákazníků tím, že bude nabízet konkurenceschopné tarify na široké škále vnitrostátních linek v Norsku, v severských zemích a v klíčových evropských destinacích. Díky tomuto plánu může Norwegian vybudovat robustní a solidní společnost, která přiláká investory a bude i nadále sloužit novým i stávajícím zákazníkům.

„Naše síť pro krátké vzdálenosti byla vždy páteří Norwegian a bude tvořit základ budoucího odolného obchodního modelu,“ řekl Jacob Schram, generální ředitel společnosti Norwegian.

Flotila

Plán, který podléhá schválení irským konkurzním soudem, je součástí pokusů norského dopravce vyrovnat se s krizí kvůli pandemii a dokončit restrukturalizaci dluhu. Pokud bude návrh schválen, norská flotila se sníží na přibližně na 50 letadel ze stávajících 140, včetně 37 dálkových letounů Boeing 787 „Dreamliner“.

Likes:
1 0
Views:
408
Article Categories:
Magazin