Nonstop linka Qantasu z Perthu do Londýna slaví jeden rok

Historicky první nonstop linka mezi Austrálií a Velkou Británií slaví první výročí a Qantas přinesl velmi zajímavé statistiky z těchto letů. Let Qantasu z Perthu do Londýna je nejdelší linkou, kterou tato společnost provozuje a také je třetím nejdelším letem na světě. Letoun Boeing 787 „Dreamliner“ urazí 14.499 km a cesta trvá 17 hodin a 20 minut. “ Je to nejdelší let v celé naší síti, ale má nejvyšší úroveň spokojenosti u zákazníků“ dodává generální ředitel Qantas Group Alan Joyce.

Za rok fungování, využilo této linky celkem 155.000 cestujících. Z toho 59% cestujících bylo z Austrálie, 31% z Velké Británie a jen 7% zbytek národností. Okolo 80% cestujících využilo jóga studio, kde se cestující mohou protáhnou před tímto dlouhým letem. Studio se nachází v salonku.

Okolo 51% cestujících, kteří cestovali z Londýna, zůstávalo v Perthu. Nejvíce pokračujících cestujících pokračovalo do Melbourne (23,5%), dále do Sydney (10,7%) a zbytek pak do dalších australských měst, na Nový Zéland a nebo do jiných destinací.

Celý report naleznete zde.

Source: Deloitte Access Economics; Qantas Airways Ltd

Průměr obsazenosti na letech je 94%, to je 222 cestujících na jeden let. Nejrychlejší let z Perthu do Londýna trval 16h 19m (oproti průměrnému času letu 17h 01m). Opačným směrem to bylo 15h a 15m (oproti 16h 5m).

Na palubě se naservírovalo přes 450.000 jídel a bylo snědeno přes 42tisíc tyčinek Tim Tam. V Economy třídě nejvíce letělo bíle víno, naopak v Premium Economy a v Business Class to bylo červené. Celkem se vypilo 146tisíc skleniček bílého, 144tisíc červeného a 77tisíc skleniček šampusu. Nejoblíbenějším jídlem v Economy třídě se stalo Guinness beef(hovězí) pie(koláč) s bramborovou kaší.

Další zajímavé statistiky pocházejí ze zábavního systému na palubě. Nejvíce sledovaným filmem se stal Mission Impossible: Fallout. Mezi seriály letělo Ballers, Billions a Modern Family. Sedadlo 56 F si zapsalo rekord. Na tomto sedadle se nejvíce sledoval zábavní systém a to 9.134 hodin, což je o 100 hodin více než na ostatních sedadlech.

Source: https://www.qantasnewsroom.com.au

Likes:
0 0
Views:
168
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments