Německý občan žije na letišti v indickém Dillí od 18. března

Německý občan, Edgard Ziebat, žije posledních 54 dní v tranzitním prostoru mezinárodního letiště Indiry Gándhíové v indickém Dillí. Tento příběh tak velmi připomíná film Terminál s Tomem Hanksem, kde postava Viktora Navorského musí žít v tranzitním prostoru newyorského letiště JFK.

A proč vlastně je tento německý občas nucen žít v trazitním prostoru. Ziebat byl 18. března na cestě z vietnamské Hanoje přes Dillí do Istanbulu. Bohužel přesně ten den byly zrušeny všechny lety z/do Turecka kvůli obavám z pandemi COVID-19. O čtyři dny později Indie zastavila všechny mezinárodní lety a od 25. března trvá celkové uzamčení země (žádné mezinárodní ani vnitrostátní lety), které má pokračovat až do 17. května.

Němec nebyl jediný cestující který uvízl v tranzitu na tomto letišti, ale byl jediným cestujícím který má ve své zemi několik záznamů v trestním rejstříku. Proto nedostal ani víza, která by mu umožnila opustit letiště. I když v Indii nefunguje nyní normální letecká doprava, tak letiště jsou v nouzovém provozu a přijímají nákladní nebo repatriáční lety. Podle provozovatelů letiště, Němec tráví své dny na letišti čtením novin, časopisů, telefonováním se svou rodinou, komunikuje se zaměstnanci úklidu a ostrahy a stravuje se v rychlých občerstveních, která jsou otevřena. Úřady mu také poskytly křeslo, moskytiéru, zubní pastu, jídlo a další základní potřeby.

Likes:
2 0
Views:
2109
Article Categories:
Magazin