Nejrušnějším letištěm v Evropě za září se stalo letiště Antalya Airport

ACI EUROPE dnes zveřejnila nejnovější evropské údaje o přepravě cestujících, které ukazují zhroucený letecký provoz a obrovské narušení žebříčku největších letišť napříč celou Evropou. Celková čísla, která obsahují i první polovinu listopadu, ukazují že osobní letecká doprava v současné době klesá na evropských letištích o 81%. Letiště v EU, EHP, Švýcarsku a Velké Británii v současné době zaznamenávají pokles osobní dopravy v porovnání s loňským rokem v průměru o 86% .

Osobní letecká doprava ve zbytku Evropy zůstává jaksi odolnější, v současné době klesá o 59% , což je momentálně poměrně stabilní poměr. Letiště v Rusku a Turecku jasně překonávají ostatní trhy, a to kvůli relativní dynamice jejich domácího trhu.

Tato situace obrátila 10 největších letišť úplně vzhůru nohama. V září bylo nejrušnějším letištěm letiště v Antalyi, následované moskevským letištěm Sheremetyevo a Domodědovo. Na čtvrtém místě je hlavní letiště v Istanbulu a na pátem druhé istanbulské letiště Sabiha. Nejvytíženější letiště z roku 2019, Londýn Heathrow je až na 10 místě.

Source: ACI EUROPE

 

Likes:
0 0
Views:
327
Article Categories:
Magazin