Nejrušnější letecké linky na světě v listopadu 2020

Pandemie koronaviru zasáhla letecký průmysl jako žádná krize dříve, uzemnila tisíce letadel a skoro zastavila cestování, protože omezení pohybu a zákazy vlád skoro neumožňují cestování. Mezinárodní lety pocítily dopad nejakutněji kvůli hraničním kontrolám a povinným karanténním požadavkům; vnitrostátní trasy se začínají zotavovat, protože lidé se obecně mohou ve svých zemích pohybovat volněji. Asie je tak podle OAG domovem všech 10 nejrušnějších vnitrostátních tras tento měsíc.

Vnitrostátní lety

Linka mezi Soulem a ostrovem Jeju v Jižní Koreji je zdaleka nejrušnější vnitrostátní trasou. Let který trvá něco málo přes hodinu, má v listopadu náplánovaných přibližně 1,3 milionu míst, uvádí OAG. To je více než má 10 nejrušnějších mezinárodních tras dohromady. Linka Jeju – Soul byla v loňském roce před pandemií nejrušnější vnitrostátní linkou na světě s více než 17 miliony míst, což je průměrně cca. 48 000 míst denně.

Z dalších 10 nejrušnějších vnitrostátních linek mají Čína a Japonsko po čtyřech linkách a jedna je ve Vietnamu.

Mezinárodní letecká doprava je však výrazně omezena a listopadová čísla zůstávají žalostná. Nejrušnější trasou tohoto měsíce bude Káhira – Džidda se 147 950 sedadly, která by se na těchto úrovních nedostala ani do top 10 nejrušnějších linek v USA, kde je na prvním příčce linka z Atlanty do Orlanda s 215 513 sedadly.

Společnost Cirium zabvývající se analytikou letecké dopravy tento týden uvedla, že dne 11. listopadu bylo uzemněno a skladováno 31% světové proudové flotily letadel pro cestující, což je něco přes 8 100 letadel.

Likes:
0 0
Views:
337
Article Categories:
Magazin