Mezinárodní letiště Philadelphia (PHL)

Letiště Philadelphia/Filadelfie, anglicky Philadelphia International Airport, je vzdálené cca. 7 kilometrů od centra Philadelphie. Hlavní hub na tomto letišti má letecká společnost American Airlines. Celkem 25 leteckých společností, nabízí z tohoto letiště denně přes 500 letů do 120 destinací po celém světě.

Letiště má 7 terminálu. Terminál A-East, Terminál A-West, Terminál B, Terminál C, Terminál D, Terminál E a Terminál F. Mezi terminály se můžete pohybovat pěšky, ale po rychlejší přesun můžete použít i shuttle bus. Z Terminálu F jezdí shuttle na Terminál A-East a Terminál C. Další možností je využít vlak SEPTA, který jezdí z centra.

Klidnou chůzí se dostanete z Terminálu A do B, cca. za 10-12 minut. Vzdálenost od Terminálu A-West na Terminál F je více než 1.7 km.

Další služby:

  • Různě po terminálech je dostupných více než 900 elektronických zástrček
  • Po letišti naleznete různé výstavy umění
  • Bankomaty, směnárny, občerstvení, restaurace a duty free jsou samozřejmostí
  • K dispozici je několik salonků American Airlines, ale za poplatek 59 USD
  • Fontánky na pitnou vodu

Zdarma neomezeně.

Letiště je otevřené nonstop.

Úschovna zavazadel na letišti není.

Ne, ani v salonku.

Z Prahy na toto letiště začne od 4. května 2018 létat letecká společnost American Airlines. Letenku si můžete vyhledat v našem vyhledávači zde.

Doprava do centra Philadelphie:

  • Z letiště jezdí vlak do centra každých 30 minut. Provozní doba je od 5:07 do 0:30. V opačném směru z centra na letiště pak od 4:20 do 11:40. Lístek do centra vyjde na 8 USD. (na 30th Street lze přestoupit na Amtrak Northeast Corridor, Keystone Service a  NJ Transit Atlantic City Rail Line)

  • Z letiště jezdí ještě 3 autobusy. Bus 37 jede do South Philadelphia (mapa). Bus 108 jede na 69th Street Transportation Center (mapa). A bus 115 jede do Suburban Square v Ardmore (mapa). Cena za lístek je 2.25 USD.