Mezinárodní letiště v Dauhá zavádí nová bezpečnostní opatření

Mezinárodní letiště v katarském Dauhá, Hamad International Airport, zavádí nejnovější technologie pro optimalizaci bezpečnosti cestujících a zaměstnanců. Letiště bude používat roboty a chytré přilby pro termální screening jako součást nově zavedených opatření pro novou éru cestování po pandemii COVID-19.

Engr. Badr Mohammed Al Meer, provozní ředitel na mezinárodním letišti Hamad, řekl: „Společnost HIA se přizpůsobila změnám způsobeným šířením COVID-19 po celém světě, zejména v oblasti cestovního ruchu. Byly zavedeny plány obnovy s prioritou bezpečnosti a pohodlí cestujících a zaměstnanců. Tyto plány zahrnují použití nejnovější vyspělé technologie k dosažení nejvyšších bezpečnostních standardů pro budoucí cestování.

Inteligentní přilby, které snímají teplotu cestujících a promítají ji na hledí na přilbě. Stejné přilby již využívá italské letiště Fiumicino v Římě.

Source: Hamad International Airport

Letiště také investovalo do nákupu dezinfekčních robotů. Podobné roboty používá letiště v Hong Kongu.

Source: Hamad International Airport

Kromě výše zmíněných vychytávek, letiště také investovalo do dezinfekčních tunelů. Tyto tunely budou využívat k dezinfekci UV záření a budou využity k dezinfekci veškerých odbavených zavazadel jak už při odbavení, příletu nebo překládce.

Likes:
0 0
Views:
555
Article Categories:
Magazin