Malta obnoví leteckou dopravu 1. července

Osobní letecká doprava na Maltě bude obnovena na začátku července. Předseda vlády Robert Abela potvrdil seznam 19 zemí, ze kterých bude možné od 1. července cestovat na Maltu a po příjezdu cestující nebudou muset do povinné 14 denní karantény. Jedná se o tyto země: Island, Slovensko, Kypr, Litva, Izrael, Lotyšsko, Norsko, Švýcarsko, Estonsko, Dánsko, Maďarsko, Rakousko, Lucembursko, Německo, Česko, Irsko a Finsko.

Malta zatím nepustí cestující z Británie, která má velmi úzké turistické vazby na Maltu. Cestovní ruch představuje téměř čtvrtinu maltského hospodářství a hoteliéři vyvíjejí tlak na vládu, aby znovu otevřela letiště nebo riskovala hromadnou nezaměstnanost. Ostrov jižního Středomoří zaznamenal kolem 600 případů COVID-19 a devět úmrtí. V polovině května se tak mohly znovu otevřít obchody a restaurace. Bary a fitness centra se na Maltě otevírají již tento pátek.

Linka Air Malta z Malty do Prahy

Letecká společnost Air Malta potvrdila obnovení linky z Prahy na Maltu od 4. července. V červenci bude linka v provozu dvakrát týdně a to vždy v úterý a sobotu. Letenky můžete zakoupit na stránkách letecké společnosti zde(klik)

Likes:
0 0
Views:
392
Article Categories:
Magazin