Lufthansa vypravila nejdelší let v historii společnosti

Právě před malou chvílí vzlétl z letiště v Hamburku nejdelší let v historii letecké společnosti Lufthansa. Letoun Airbus A350-900 míří na vojenskou základnu RAF Mount Pleasant na Falklandských ostrovech. Let bude trvat něco okolo 15 hodin a letadlo urazí vzdálenost 13.700 kilometrů. Na palubě letadla je 16 členů posádky a 92 cestujících.

Všichni cestující jsou vědci a posádka nadcházející expedice s výzkumným plavidlem Polarstern. Jelikož jsou hygienické požadavky na tento let extrémně vysoké, šla posádka Lufthansy před dvěma týdny do karantény společně s cestujícími v hotelu v Bremerhavenu. Během této doby se zúčastnili virtuálního informačního a sportovního programu. Posádka a cestující budou v neděli cestovat autobusem z Bremerhavenu do Hamburku. Díky úzce koordinované koncepci hygieny zajistí letiště v Hamburku bezdotykový nástup na palubu. Terminálové oblasti, které jsou v současné době mimo provoz, budou použity k zajištění toho, že nebude možný kontakt s ostatními cestujícími.

Celkově jsou přípravy na zvláštní let obrovské. Začíná to dalším výcvikem pro piloty a rozšiřuje se na speciální elektronické letové a přistávací mapy. Catering bude do letadla naložen již ve Frankfurtu. Dva zaměstnanci jsou v kontaktu s posádkou v Bremerhavenu prostřednictvím videa, aby zajistili, že jsou na palubě všechny potřebné položky. Kromě toho budou na palubě letu cestovat čisticí materiály a vysavače, protože místní pozemní zaměstnanci po přistání na Falklandských ostrovech nemají povoleno nastoupit do letadla. Posádka společnosti Lufthansa proto zahrnuje techniky a pozemní personál pro manipulaci a údržbu na místě.

Aby byl let pohodlný, cestují cestující v Business Class a v řadě Sleeper’s Rows. V řadě Sleeper’s Row je řada sedadel v ekonomické třídě vybavena matrací, přikrývkou a polštáři.

Po přistání na Falklandských ostrovech budou členové expedice pokračovat v cestě do Antarktidy na výzkumném plavidle Polarstern. Kvůli zákonným požadavkům na Falklandských ostrovech se posádka Lufthansy po přistání opět dostane do karantény.

Likes:
1 1
Views:
594
Article Categories:
Magazin