Indická nízkonákladovka SpiceJet získala letištní sloty na Heathrow

Indická letecká společnost SpiceJet se přiblížila k zahájení pravidelné linky na letiště Londýn Heathrow. Letecký dopravce včera uvedl, že již má na září zajištěny letišní časové sloty na největším londýnském letišti. Aerolinka bude provádět lety mezi Velkou Británii a Indií v rámci domluveného leteckého koridoru do konce letního letového řádu. Nicméně již nyní Spicejet uvádí, že je v jednání o pokračování pravidelné linky i v zimním letovém řádu.

Letecká společnost zatím neuvádí z jakého letiště bude létat, ale dá se očekávat spuštění linky z Bombaje nebo Dillí. Indická nízkonákladovka má momentálně ve své flotile pouze letouny Boeing 737 a Dash 8, takže si musela pronajmout širokotrupý letoun Airbus A330-900 od portugalské charterové letecké společnosti Hi Fly.

Pokud nízkonákladovka spustí lety do Londýna, bude druhou indickou leteckou společností, která létá do Evropy. Aktuálně jedinou leteckou společností, která nabízí přímé lety do Evropy je Air India. Do roku 2019 lety nabízela také již zkrachovalá letecká společnost Jet Airways.

Buy Me A Coffee
 

Likes:
0 0
Views:
295
Article Categories:
Magazin