London Stansted (STN)

Letiště London Stansted Airport se nachází v anglickém hrabství Essex. Nachází se cca. 48 kilometrů na sever od Londýna. Letiště je třetím nejrušnějším londýnským letištěm po Heathrow a Gatwicku. V roce 2016 odbavilo přes 24 milionů cestujících. Letiště má pouze jeden terminál.

Další služby:

  • Na letišti můžete využít salonek Escape Lounge (otevřeno od 4 do 20:30). Pokud udělat rezervaci dopředu, tak vstup vyjde na 25 GBP /29 EUR. Rezervovat můžete zde.
  • Další nabízenou službou na tomto letišti je zaplacení FastTracku. Při odletu rychlejší bezpečnostní prohlídka, při příletu rychlejší pasová kontrola. Služba je zpoplatněna 7 GBP. Rezervovat můžete zde.
  • Na letišti naleznete plno obchodů známých značek jako Pandora, Chanel, Hugo Boss a další. Můžete si také stáhnout voucher na 10% slevu do duty free „WORLDDUTYFREE“

Zdarma na 240 minut (24 hodin za 9 GBP)

Otevřeno 24 h (Velké množství cestujících přespává na tomto letišti. Pokud přiletíte pozdě večer, pravděpodobně budete muset přečkat noc na zemi, tak si vezměte něco teplého na sebe a karimatku).

Úschovna zavazadel je k dispozici 24h. Nachází se na mezinárodních příletech.

  • kabinové zavazadlo 8 GBP za den/ 48 GBP za týden
  • standardní odbavené zavazadlo 10 GBP za den / 60 GBP za týden

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost easyJet (www.easyjet.com) a Ryanair (www.ryanair.com). Cena za zpáteční letenku se pohybuje okolo 1.000 – 1.800 Kč.

Dále se na toto letiště se společností Ryanair dostanete z Pardubic, Brna a Ostravy. Letenky většinou bývají o pár stovek levnější než z Prahy.

Doprava do centra Londýna:

Z letiště Stansted jezdí autobusy easyBus, NationalExpress a Airport Bus Expres na zastávky Victoria, King´s Cross a Liverpool St.

Jízdenky na tyto spoje můžete zakoupit na stránkách (www.easybus.com) a nebo na stránkách (NationalExpress). Cena jednosměrné jízdenky začíná na 1.95 GBP.

Další možností je využít vlak. Cena je od 8 GBP za jednosměrný lístek, zpáteční pak za 16 GBP. Rezervovat jízdenky můžete zde (Stansted Express).

Likes:
0 0
Views:
1897
Article Categories:
Letiště

All Comments