Lisabon Airport (LIS)

Letiště Humberto Delgado Airport, ale většinou je známější jako Lisabon Airport. Letiště je vzdálené od Lisabonu sedm kilometrů. Je to jeden z nejdůležitějších hubů pro lety do Jižní Ameriky a do Afriky. Hlavní hub na tomto letišti má letecká společnost TAP Portugal. Letiště má dva terminály T1 a T2.

Na Terminálu T2 operují nízkonákladové společnosti: Easyjet, Norwegian, Ryanair, Transavia, Blue Air a Wizz Air. Na Terminálu T1 pak všechny ostatní klasické společnosti. Mezi Terminály T1 a T2 jezdí shuttle bus zdarma. Shuttle jezdí každých 10 minut od 3:30 ráno do 1:30 ráno. Cesta trvá cca. 3 minuty.

Na letišti se nachází dvě relaxační zóny nazývané „Living spot“. Nachází se zde pohodlná křesla a zásuvky zdarma. Zóny se nacházejí na Terminálu 1 ve veřejné části na odletech  a pak v neveřejné části na odletech u gatu 17.

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovna zavazadel je na Terminálu 1. Cena za den je 3.25 EUR u zavazadla do 10 kg, 10 až 32 kg za 4.82 EUR.

Ano, ale placené v salonku. Airport Business Center, který se nachází ve veřejné části letiště (měla by jít zakoupit jen sprcha a ne celý vstup).

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz) a TAP Portugal (flytap.com)

Doprava do centra Lisabonu:

  • na letiště jezdí metro (růžová linka „Vermelha“), do centra se dostanete za 20 minut. Cena je 1.40 EUR + 0.50 EUR za kartičku na kterou si nahrajete jízdu. 24 hodinová jízdenka vás vyjde na 6 EUR
  • Další možností je využít z některých autobusů
  • Dále z letiště jezdí Aerobus, na nejdůležitější místa jako autobusové nádraží, vlakové nádraží atd. Cena busu je 4 EURa (zastávky naleznete zde)
Likes:
1 0
Views:
2403
Article Categories:
Letiště

All Comments