Letiště Ženeva (GVA)

Letiště Ženeva, anglicky Geneva Airport, je letiště vzdálené 4 kilometry od centra Ženevy. Je druhým největším letištěm ve Švýcarsku, po Curychu. Hub na tomto letišti mají společnosti easyJet Switzerland a Etihad Regional. Z letiště se létá do více než 142 destinací.

Letiště má 2 terminály, ale v provozu je pouze Terminál 1. Terminál 2 se používá pouze v zimní sezóně pro pár letů. Zajímavostí je, že Terminál 1 je rozdělen na švýcarskou a francouzskou část.

Další služby:

  • v tranzitní části poblíž salonků se nachází meditační místnost
  • na letišti naleznete směnárnu, bankomaty, poštu, restaurace, kavárny, duty free atd.
  • Na letišti můžete využít za poplatek 33 EUR, jeden ze 3 salonků. Air France/KLM LoungeDnata Skyview Lounge a Horizon Lounge

Zdarma na 90 minut (k aktivaci je potřeba přijmout pomocí mobilu sms zdarma). Pokud nemáte mobil, tak stačí naskenovat váš boarding pass na jednom ze scanerů co jsou rozmístěny po letišti.

Letiště je otevřené od 4:00 do 00:00

Úschovné boxy naleznete na letišti v patře kde se nachází vlaková zastávka. Minimální doba úschovy je 6h a max 96h. Cena podle velikosti zavazadla (na 6 hodin 5 až 12 CHF)

Ano. Sprchy naleznete na příletech u výdeje zavazadel (poblíž pásu 6), pak dále na příletech poblíž pošty a na odletech v neveřejné části v blízkosti salonků. Poplatek je 15 CHF. Sprchu uhradíte na přepážce „Welcome desk Swissport“ nebo na informační přepážce.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost SWISS (swiss.com). Z Vídně pak Austrian Airlines (austrian.com) a easyJet (easyjet.com).

Doprava do centra Ženevy:

  • Z letiště se dostanete do centra busem nebo vlakem, lístek z letiště do centra si vyzvednete v automatu na letišti ZDARMA. Lístek platí na vlak i bus po dobu 80 minut (Potom jestli zůstáváte v okolí Ženevy v nějakém hotelu, hostelu nebo kempu, tak zdarma dostanete na recepci „Geneva Transport Card“, což znamená že po dobu vašeho pobytu máte veřejnou dopravu v Ženevě ZDARMA)

Z letiště jezdí tyto autobusové linky (po kliknutí na číslo se vám zobrazí i trasa/zastávky). Bus 5, 5+, 10, 23, 28, 57, V+ a Y

Vlak jezdí z letiště do centra na Geneva-Cornavin station každých 12 minut a cesta zabere 6 minut

Likes:
0 0
Views:
1101
Article Categories:
Letiště