Na letišti v Bahrajnu byl otevřen nový terminál

Mezinárodní letiště v Bahrajnu (BAH) oznámilo úspěšné slavnostní otevření své zcela nové budovy terminálu pro cestující 28. ledna. Nový terminál má rozlohu 210 000 metrů čtverečních, což je čtyřikrát větší prostor než byl starý terminál, který byl v provozu 60 let. Nový terminál zvýší kapacitu letiště na 14 milionů odbavených cestujících ročně.

Otevření nového terminálu bude hlavním přispěvatelem k obchodu a podpoří růst cestovního ruchu a cestování na další desetiletí,“ řekl Kamal bin Ahmed Mohammed, ministr dopravy a telekomunikací a předseda společnosti Bahrain Airport Company.

Letiště Bahrajn – Nový terminál

Terminál nabídne 104 přepážek na odbavení, 36 stanovišť pasové kontroly a 24 stanovišť pro bezpečnostní kontrolu. Na letišti se můžete také těšit na dva salonky, tranzitní hotel, spa nebo také sprchy.

Gulf Air, národní dopravce Bahrajnského království, dnes provozoval vůbec první komerční let z nového terminálu mezinárodního letiště v Bahrajnu, kterým byl let GF2130 do Dillí, jedním z nejnovějších letadel Airbus A320neo. Prvním příletem do nového terminálu byl také let Gulf Air, který přiletěl z Láhauru GF765. Kromě toho se společnost Gulf Air také rozloučila se starým terminálem, kde poslední let byl GF504 do Dubaje. S těmito lety zahájil Gulf Air novou kapitolu letecké historie Bahrajnského království.

Image: Bahrain Airport

Image: Bahrain Airport

Image: Bahrain Airport

Image: Bahrain Airport

Likes:
1 0
Views:
367
Article Categories:
Magazin