Letiště Tuzla (TZL)

Letiště Tuzla, celým názvem Tuzla International Airport je vzdálené cca. 20 kilometrů od Tuzly. Je to druhé největší letiště v Bosně a Hercegovině po Sarajevu. Na letišti má hub nízkonákladová letecká společnost WizzAir, která jako jediná provozuje pravidelné linky na toto letiště. Z letiště létá do 16 destinací a mezi nimi je i letiště v Bratislavě a Norimberku. Na letišti se nachází jeden duty free shop, malá restaurace a směnárna.

Podle některých starých příspěvků na forsquare je na letišti wifi

Otevřeno je od 3:30 do 23:30

Na letiště není žádná úschovna zavazadel

Ne

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Nízkonákladovka WizzAir létá na toto letiště z Bratislavy a Norimberku.

Doprava do centra Tuzly:

  • Z letiště nejezdí žádná pravidelná městská doprava, ale pokud vylezete před letiště a popojdete cca. 1 km k hlavní silnici, tak zde se nachází zastávka Dubrave Aer, na kterou snad každou hodinu jezdí bus/mašrutka číslo 11, která vás za cca. 28 Kč hodí na několik zastávek v centru. Jízdní řád naleznete zde. Souřadnice zastávky jsou zde. Vedle zastávky se nachází pošta.

  • Taxi z letiště vyjde na 10-14 EUR
  • Pokud budete chtít z letiště rovnou do Sarajeva, nemusíte jezdit do Tuzly. Můžete si vzít taxi z letiště na autobusák v Zivnici (cca. 5-6 EUR) a odtud jezdí přímo autobusy. Cena je kolem 230 Kč.
Likes:
0 0
Views:
398
Article Categories:
Letiště

All Comments