Letiště Toronto (YYZ)

Letiště Toronto, oficiálním názvem Lester B. Pearson International Airport, ale častěji zkráceně jen Pearson Airport nebo Pearson, je letiště vzdálené cca. 23 kilomterů od centra Toronta. Je to největší letiště v Kanadě (za rok 2016, odbaveno 44.335.198 cestujících). Je také druhým největším letiště v Severní Americe podle počtu odbavených mezinárodních cestujících. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Air Canada a WestJet. Z letiště se létá do více než 180 destinací po celém světě.

Letiště má dva terminály, Terminál 1 a Terminál 3. Oba dva terminály odbavují jak domestic, tak i mezinárodní lety. Na Terminálu 1 působí Air Canada a další letecké společnosti ze Star Allinace + Emirates. Na Terminálu 3 naleznete společnosti z alliancí OneWorld, SkyTeam a společnosti jako WestJet, Air Transat, Etihad a další.

  • Mezi Terminály jezdí zdarma vláček nonstop

Přestup na tomto letišti: Pokud letíte do Kanady, tak potřebujete elektronické vízum eTA. Pokud letíte přes Kanadu do jiné země, tak v některých případech budete také potřebovat eTA a budete si muset přeložit zavazadlo. Ale například pokud poletíte z Mnichova přes Toronto do San Francisca a poletíte s leteckou společností Air Canada, tak v Torontu na letišti neopustíte tranzitní prostor a rovnou půjdete na U.S. Customs and Border Protection, kde projdete všechny procedury jako při příletu do USA. Váš let do SFO pak bude na domestic terminál. Více info zde.

Další služby:

  • Na letišti naleznete různé výstavy umění

  • Po terminálech naleznete několik desítek restaurací, barů, kaváren, duty free shopů a dalších obchodů
  • Na terminálu 1 naleznete posilovnu Goodlife Fitness. Otevřeno je od 4 do 23:30. Vstup zakoupíte za 15 CAD na celý den. Za 10 CAD si můžete zapůjčit i sportovní oblečení s botami. V ceně vstupu je i sprcha.
  • Sprchu naleznete také v saloncích Plaza Premium Lounge na T1 i T3. Vstup do salonku stojí 27 EUR. Zakoupit si ho můžete zde.
  • Další možností kde naleznete sprchu je Sheraton Hotel, který se nachází na letišti. Můžete si zde zakoupit přístup do fitness, kde se nachází i sprcha, vířivka a sauna.

Zdarma neomezeně

Letiště je otevřené nonstop

Úschovna zavazadel na letišti se nachází na Terminálu 1. Název je Samsonite. Otevřeno je od 5 do 01:00. Příruční zavazadlo na den zde uschováte za 5 CAD, normální zavazadlo 6-8 CAD.

Ano, ale pouze za poplatek viz. info výše

Z Prahy na toto letiště létá v letní sezóně Air Canada Rouge (aircanada.com). Přímé lety nabízí společnost Air Canada z Mnichova a Frankfurtu (aircanada.com). Austrian Airlines z Vídně (austrian.com). Lufthansa z Frankfurtu a Mnichova (lufthansa.com). Letenku s přestupem si můžete najít v našem vyhledávači zde

Doprava do centra Toronta:

  • Nejrychlejší volbou je vlak Union Pearsen Express. který jede z letiště do centra na zastávku Union station. Cesta zabere 25 minut. Vlak jezdí od 5:30 do 01:00. Cena za lístek je 12 CAD. Stanice se nachází u Terminálu 1.

  • Další možnost je využít autobusy, které jedou směrem downtown. Autobus číslo 192 (mapa zde), bus číslo 52A (mapa zde), noční linka 300A (mapa) a 332 (mapa). Lístek vyjde na 3.25 CAD.

Z Toronta na Niagárské vodopády se dostanete autobusem MEGABUS. Autobus jezdí ze zastávky Toronto Coach Terminal na Niagara Falls Terminal za 16 USD. Cesta zabere kolem 1h 45 minut.

Likes:
1 0
Views:
2009
Article Categories:
Letiště