Letiště Tel Aviv (TLV)

Letiště Tel Aviv, celým názvem Ben Gurion International Airport nebo pro místní zkráceně Natbag, je vzdálené 19 kilometrů od Tel Avivu. Je největším letištěm v Tel Avivu a také v Izraeli. V Tel Avivu se nachází ještě jedno letiště a to Sde Dov Airport. Na tomto letišti mají hub letecké společnosti El Al, Arkia a Israir Airlines. Letiště je považováno za jedno z nejbezpečnějších letišť na světě.

Najdete zde dva terminály Terminál 1 a 3. Většina letů je odbavována z Terminálu 3, z Terminálu 1 je to menší část letů. Přílety bývají na Terminál 3, na Terminál 1 pouze přílety vnitrostátních letů. Mezi T1 a T3 jezdí shuttle bus.

Příjezd před odletem na toto letiště se doporučuje s velkým předstihem. Vzhledem k časové náročnosti bezpečnostní prohlídky a pohovoru.

Minimální čas na přestup z Domestic na Domestic je 0:20. Z International na Domestic je 1:30 a z Domestic na International to samé.

Další služby:

  • Na letišti můžete využít za poplatek 39 EUR salonek Dan Lounge.

Zdarma neomezeně

Letiště je otevřené nonstop

Úschovna zavazadel na letišti není.

Ano, ale pouze v salonku kam mají vstup pouze držitelé FF kartiček.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost El Al(Up) a WizzAir. Z Vídně můžete využít  leteckou společnost El Al a Austrian Airlines (austrian.com). Velmi levné letenky nabízí také polský LOT (lot.com) z Wroclawi.

Doprava do centra Tel Avivu:

  • Asi nejjednodušší způsob jak se dostat do centra Tel Avivu, je využít vlak z Terminálu 3. Vlak vás dopraví na zastávku Tel Aviv-Savidor Center za 26 minut. Cena je 83 Kč. Spoj si můžete najít zde. Pozor si dejte v sobotu, vlaky nejezdí.
  • Další možností je jet autobusem číslo 5 na nedalekou zastávku El Al Junction. Odtud jezdí autobus číslo 244 (Ramat Gan Ayalon Mall do Ramla a zpět), bus číslo 249 (Petah Tikva do Rehovot a zpět), bus číslo 423 (autobus do Jeruzaléma), bus číslo 930 (Netanya do Jeruzaléma a zpět) a další.
  • Společnost Afikim jezdí přímo z letiště do Jeruzaléma.
Likes:
1 0
Views:
1498
Article Categories:
Letiště