Letiště Stockholm (ARN)

Letiště Stockholm, celým názvem Stockholm Arlanda Airport, je mezinárodní letiště vzdálené 37 kilometrů od Stockholmu. Je to největší letiště ve Švédsku a třetí největší letiště v severní Evropě. Na letišti působí 81 leteckých společností, které látají do 181 destinací. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti SAS a Norwegian.

Letiště má čtyři terminály T2,3,4 a 5. Terminály T2 a T5 se používají pro mezinárodní lety, z T3 a 4 se používají pro vnitrostátní lety. Terminály jsou spolu propojeny.

Z Terminálu 2 a 3, lze jet na Terminál 5 vlakem Arlanda Express zdarma.

Pokud na tomto letišti budete mít více času na přestup a nebude se vám chtít jet do města, tak můžete využít nabídky hotelu Clarion Hotel Arlanda Airport, který nabízí přístup do tělocvičny, sauny a venkovního bazénu i pro cestující, kteří zde nejsou ubytovaní. Cena je 272 Kč (dostanete ručník, přístup do šatny, vodu a ovoce).

Wifi zdarma na 3 hodiny nebo vyčerpání 100 MB. Další hodiny 49 SEK, 24 hodin 129 SEK.

Otevřeno je nonstop

Úschovné boxy naleznete na T2,T4 a T5.

Ano, ale placené. Sprchy naleznete mezi terminálem T4 a T5 v rest and fly. Cena za sprchu je 231 Kč (ručník, sprchový gel, šampon).

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz), Norwegian (norwegian.com) a SAS (flysas.com). Z Vídně Austrian Airlines (austrian.com).

Doprava do centra Stockholmu:

  • Nejrychlejší dopravou je využít vlak Arlanda Express. Který vás na centrální nádraží doveze za 20 minut. Lístek vyjde na 760 Kč (zpáteční za 1466 Kč).
  • Další možnost je využít autobus společnosti Flygbussarna, kdy lístek vyjde na 269 Kč. Autobus jezdí každých 15 minut a cesta zabere 45 minut.
  • Trošku komplikovanější cesta. Z letiště busem číslo 583 na Märsta station a odtud regionálním vlakem do centra.
Likes:
0 0
Views:
1434
Article Categories:
Letiště

All Comments