Letiště Skopje (SKP)

Letiště Skopje, celým názvem Skopje „Alexander the Great“ Airport, je vzdálené 17 kilometrů od centra Skopje. Je to největší letiště v Makedonii, další letiště v Makedonii se pak nachází v Ohridu. Na tomto letišti vládne letecká společnost WizzAir, která odtud létá do 28 destinací.

Na letišti jsou 2 salonky. Salonek PRIMECLASS BUSINESS LOUNGE je otevřen 24 hodin denně a vstup vás vyjde na 644 Kč za 3 hodiny.

Zdarma neomezeně, je akorát nutné po 30 minutách se připojit znova

Otevřeno je nonstop – na letišti jsou dokonce restaurace jako Burger King otevřené 24h

Na letiště není žádná úschovna zavazadel

Ne. Ani v saloncích

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz)

Nejlevnější variantou je využít letecké společnosti WizzAir z Bratislavy, Norimberku nebo Budapešti.

Doprava do centra Skopje:

  • Z letiště jezdí autobus Vardar Ekspres, ale bohužel jen 10 x denně. Autobus jezdí na zastávky Capitol Mall, International Bus Station a Hotel Holiday Inn (cena je cca. 75 Kč)

  • Další a asi lepší variantou je využít taxi služby. Taxík do centra stojí 20 EUR, takže pokud se domluvíte ještě s nějakými lidmi z letadla, tak vás to nevyjde na moc

Jak se dostanete ze Skopje do Ohridu? Nejdříve se musíte dostat z letiště na autobusové nádraží a z nádraží pak vezmete bud do Ohridu. Autobusy ze Skopje do Ohridu jezdí nejméně 8x denně. Cesta zabere okolo 3,5 hodiny a cena je cca. 223 Kč, pokud si koupíte zpáteční tak lístek vyjde na cca. 321 Kč

Likes:
0 0
Views:
1085
Article Categories:
Letiště

All Comments