Letiště San Francisco (SFO)

Letiště San Francisco, celým názvem San Francisco International Airport, je letiště vzdálené 21 kilometrů od centra San Francisca. Je to druhé největší letiště v Kalifornii v počtu odbavených cestujících a 7 největší v USA. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Alaska Airlines, United Airlines a Virgin America.

Na letišti se nacházejí čtyři terminály. T1,2,3 a mezinárodní terminál. Mezi terminály se můžete pohybovat jak po svých, tak můžete také využít vláček AirTrain. NA letišti jezdí dvě linky Red a Blue line. Jediný rozdíl je v tom, že Blue Line jede i do Rental Car Center. Vláček jezdí 24 hodin denně.

Další služby:

  • Na T2 a T3 v neveřejné části, můžete využít jóga room.
  • Po terminálech naleznete různé výstavy.
  • Christian Science Reading Room – můžete si zde číst, meditovat nebo jen relaxovat.
  • Na všech terminálech se nacházejí fontánky na pití.
  • Různě po terminálech můžete naleznout SPA salony.
  • Možné zakoupit za 59 USD vstup do salonku Delta, United nebo American Airlines (většinou tyto salonky mají i sprchu).

Wifi zdarma po celém letišti.

Letiště je otevřené nonstop.

Úschova zavazadel je možná v Airport Travel Agency na mezinárodním terminálu, ve veřejné části.

Placenou sprchu naleznete v Nap rooms (freshen up) na mezinárodním terminálu, ve veřejné části. Cena za 30 minut je 25 USD (ručník, šampon atd je v ceně).

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Letenku s přestupem si můžete najít v našem vyhledávači zde.

Doprava do centra San Francisca:

  • Nejsnadnější doprava do centra je pomocí vlaků BART. Cena za lístek je 8.95 USD. Zde si můžete prohlédnou mapu cesty.

  • Další možností jsou autobusy KX, 292 a 397. Zde je mapa kam jedou do centra. Cena z letiště je 2.25 USD, na letiště pak 4 USD.

Jak se dostat ze SFO na letiště San Jose International Airport: Ze SFO vlakem BART na zastávku Caltrain’s Millbrae Station nebo San Bruno a zde přestoupit na vlak Caltrain, který jede na zastávku Santa Clara. Na této zastávce pak přestoupit na bus 10 který vás hodí zadarmo k terminálu.

Jak se dostat ze SFO na letiště Oakland Airport: Ze SFO si vezmete valk BART (Pittbsurgh) na Balboa Park Station, zde přsednete na BART vlak (Dublin/Pleasanton) a dojedete na stanici Coliseum Station, zde znovu přesednete na BART vlak, tentokrát (Oakland Int’l Airport – Coliseum) a jste na letišti. Lístek vyjde na cca. 16 USD.

Likes:
0 0
Views:
1085
Article Categories:
Letiště