Letiště Podgorica (TGD)

Letiště Podgorica, černohorsky Aerodrom Podgorica (místní ho nazývají také jako Golubovci Airport), je vzdálené 11 kilometrů od města Podgorica. Je to jednou ze dvou mezinárodních letišť v Černé Hoře, druhým je letiště v Tivatu. Letiště má zkratku TGD, podle starého názvu města, Titograd.

Na letišti se nachází jeden malý moderní terminál, který byl v roce 2009 kompletně předělán. Naleznete zde bankomat, banku kde si můžete směnit peníze, kavárnu, duty free shop a autopůjčovny.

Zdarma neomezeně

??

Úschovna zavazadel se nachází u vstupu v terminálu.

Ne, ani v salonku.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Travel Service, ale jen charterové lety. Další možnost je z Vídně, Montenegro Airlines nebo Austrian Airlines (austrian.com). Nejlevnější variantou je s WizzAir z Budapešti a nebo s Ryanairem z Berlína.

Doprava do centra Podgorice:

  • Z letiště nejezdí žádná pravidelná doprava. Můžete využít taxi, do centra by měla být cena kolem 15-20 EUR.

Z letiště se dá také dojít pěšky na železniční stanici „Aerodrom“, která je vzdálena 1.2 km od letiště. Odtud jezdí vlak do Podgorice 8x denně. Cesta trvá 7 minut a lístek stojí 1.20 EUR. Jízdní řád naleznete zde.

Většina asi nebude zůstávat v Podgorice a bude pokračovat do Kotoru nebo Budvy. Z nádraží v Podgorice do těchto měst jezdí několik desítek autobusů a společností denně. Vyhledat si je můžete zde.

Likes:
0 0
Views:
1189
Article Categories:
Letiště