Letiště Paříž Charles de Gaulle

Letiště Charles de Gaulle v Paříži, někdy nazývané také jako Roissy Airport, je největším pařížským letištěm. Letiště se nachází 25 kilometrů od Paříže. Je to druhé největší letiště v Evropě co do počtu odbavených cestujících, ve světovém měřítku se nachází na 10. místě. Hlavní hub na tomto letišti mají letecké společnosti Air France a XL Airways France.

Podle mnohých cestovatelů, je to jedno z nejhorších letišť na přestup, hlavně při krátkém čase. Proplétání se mezi terminály, špatné značení atd.

Letiště má tři terminály T1,T2 a T3. A že pro některé cestující může být oříšek se dostat z jednoho terminálu na druhý, můžete sami vidět na níže uvedené mapě. Ale mezi všemi terminály jezdí nějaký přepravní prostředek zdarma. Například z T2 na T1 a T3 vás doveze vláček CDGVAL. Terminál 2 je rozdělen na 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F, mezi těmito částmi se můžete pohybovat jak pěšky, tak tu jezdí shuttle bus zdarma. Doprava na Terminalu 2G je složitější, tam vás dopraví shuttle bus z Terminálu 2F.

Z jakého terminálu odlítá jaká společnost tu vypisovat nebudu, to by bylo na pár stránek. Váš odletový terminál bude vyznačen na e-ticketech, které vám přijdou po rezervaci letenek do emailu.

Pokud budete na letišti přestupovat, tak zde je odkaz, který by vám měl pomoci s orientací co vás bude čekat a kolik přibližně budete potřebovat času. (odkaz)

Na infografice můžete vidět kolik času vám zabere jít pěšky mezi Terminály 2.

Při dlouhém čekání na letišti můžete nalézt různé výstavy umění, dětské koutky, koutky s videohrami jako playstation, pohodlný hudební salonek s gauči a další.

Zdarma neomezeně

Otevřeno je na většině terminálech od 4 ráno do 12 v noci, ale letiště se úplně nezavírá, takže se tu dá přečkat noc

Úschovnu zavazadel naleznete na Terminálu 2, naproti hotelu Sheraton. Otevřeno je od 6:00 do 21:30. Cena od 0-6hodina za 6 EUR, 24hodin 15 EUR, 2 dny 23 EUR atd.

Ano, ale placené v neveřejné části letiště pro mezinárodní lety mimo EU (T2 E,K,L,M). Sprchy naleznete v yotelair, cena je 20 EUR za 45minut nebo pro dva 30 EUR 45 minut. V ceně šampon, ručník, gel

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz), Air France(airfrance.com), Vueling(vueling.com), easyJet(easyjet.com)* a Smart Wings

*easyJet na této lince od 28. října končí

Doprava do centra Paříže:

  • Nejrychlejší variantou je vlak RER B, do centra jede cca. 35 minut. Cena za lístek je 10 EUR

  • Dále do centra k Paris-Oper jede Roissybus. Cesta zabere kolem 60 minut a cena je 11.50 EUR
  • Autobusy 350 a 351. 350 jede na Paris-Gare de l’Est a 351 na Paris-Nation (cena 6 EUR u řidiče a nebo 3 lístky t+)
  • Noční autobus 140 jede na Gare de l’Est za 8 EUR

Pokud se budete potřebovat dostat na letiště Paris Orly, tak mezi těmito letišti jezdí Le Bus Direct line 3 za 21 EUR. Pokud ale budete mít letenky s příletem na CDG a odletem z ORY a bude to se společností Air France/KLM do Karibiku, tak lístky zdarma na tento autobus si vyzvednete po příletu na transfer přepážce Air France.

Dalším užitečným autobusem je Magical Shuttle, který jezdí z letiště do Disneylandu za 20 EUR.

Likes:
2 0
Views:
6001
Article Categories:
Letiště

All Comments