Letiště Moskva Vnukovo (VKO)

Letiště Moskva Vnukovo, anglicky Vnukovo International Airport, je vzdálené 28 kilometrů od Moskvy. Je to jedno ze tří letišť, které se v Moskvě nacházejí. Dalšími jsou Sheremetyevo a Domodedovo. V roce 2016 bylo třetím největším letiště v Rusko, co do počtu odbavených cestujících. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Gazpromavia, Pobeda, Rossiya a UTair.

Letiště má tři terminály. Terminál B je od sprna 2016 zavřený. Používá se Terminál A (Terminál D se využívá jen pro přílety letů ze Severního Kavkazu).

Další služby:

  • Na letišti se nachází několik salonků. V salonku UTG Rakmaninov Premier Lounge, také najdete sprchu. Vstup do salonku je za 36 USD.

Zdarma na 15 minut. Připojení na 24 hodin pak vyjde na 50 Kč.

Otevřeno nonstop.

Úschovna zavazadel se nachází na Terminálu A.

Ano, ale jen v salonku.

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Z Bratislavy se na toto letiště dostanete s nízkonákladovkou Pobeda. Z Budapešti s WizzAir. Z Vídně a Mnichova na toto letiště létá zase společnost UTair.

Doprava do centra Moskvy:

  • Z letiště jezdí vlak Aeroexpress do centra na stanici Kievskaya metro station. Cesta zabere cca. 38 minut. Pokud lístek koupíte předem na internetu, vyjde vás na 162 Kč, nákup lístku na letišti 192 Kč. Jízdní řád zde.
  • Další možností je autobus. Autobusová linka 911 a 272 jede z letiště na metro stanici Salaryevo (odjezd ze zastávky «Гостиница» 500 m od Terminálu A, linka s číslem 611 jede na stanici Troparyovo (ze zastávky «Аэропорт Внуково» 400 m od Terminálu A). Cena za lístek cca. 20 Kč
  • Další možností je využít mašrutku 45M, která jede z letiště na metro stanici Yugo-Zapadnaya. Cena by měla být 39 Kč.

U dopravy po silnici upozorňuji, že pokud chytnete moskevskou špičku, tak doprava z letiště/na letiště, může trvat například místo 15 minut, 1 hodinu.

Likes:
0 0
Views:
1394
Article Categories:
Letiště

All Comments