Letiště Mnichov (MUC)

Letiště Munich Airport, oficiálně Flughafen Franz Josef Strauß München, leží 28 kilometrů od Mnichova. Je to druhé největší letiště v Německu, po Frankfurtu. Linky z tohoto letiště míří do více než 248 destinací. Letiště v Mnichově je jediným evropským letištěm, které se může chlubit 5* v prestižním hodnocení agentury Skytrax. Hub na tomto letišti má letecká společnost Lufhansa, Air Dolomiti a Condor. Letiště má dva terminály T1 a T2, které jsou propojeny Munich Airport centrem(MAC), kde se nachází různé obchody.

Ve veřejné části letiště můžete navštívit vyhlídkovou terasu. Vstup je zdarma a otevřeno je od 8 do 22:00.

Dále je tu návštěvnický park. Tam najdete historickou přehlídku letadel (vstup 1 EURo), informační centrum (zdarma), minigolf (3.50 EUR), dětské hřiště a vyhlídka na kopci (vstup 1 EURo).

Při delším přestupu na tomto letišti, můžete také využít Hilton FIT AND FLY SPA. Zajděte si během vašeho přestupu do sauny, vířivky, bazénu nebo do fitka. Za vstup na 2 hodiny dáte 22 EUR. Denní vstup vyjde na 35 EUR. Sprchu zde můžete využít za 12 EUR.

Zdarma neomezeně

Otevřeno je nonstop (ale pokud se budete chtít dostat do neveřejné části, tak průchod bezpečností kontrolou se zavírá ve 23:00 a otevírá 4:30)

Na Terminálu 1 naleznete úschovnu zavazadel otevřenou nonstop, na T2 je pak úschovna otevřena od 5 do půlnoci. Ceník naleznete zde.

Ano, ale placené. Sprchy jsou na T2 a v MAC. Cena je 15 EUR (20 EUR záloha), dostanete k tomu ručník, gel, šampon. Další možností je zakoupit si vstup do jednoho z letištních salonků (Atlantic Lounge 30 EUR).

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Lufhansa (lufthansa.com) a z Brna letecká společnost bmi regional (flybmi.com)

Další způsob jak se na toto letiště dostat je autobusem těchto dopravců: Regiojet, Flixbus(flixbus.com), Eurolines(eurolines.com)

Doprava do centra Mnichova:

  • Z letiště do centra jezdí S-Bahn S1 a S8. Jezdí každých 20 minut. Cesta na hlavní nádraží v centru Mnichova zabere cca. 45 minut. Lístek stojí 11.20 EUR. Lístek na dopravu na celý den vyjde na 12.80 EUR
  • Z letiště jezdí na hlavní vlakové nádraží také autobus Lufthansa Bus, cena je 10.50 EUR
Likes:
0 0
Views:
947
Article Categories:
Letiště

All Comments