Letiště Londýn-Luton (LTN)

Letiště Londýn-Luton, anglicky Luton Airport, je mezinárodní letiště vzdálené 47 kilometrů od Londýna. Nedaleko letiště naleznete městečko Luton. Je to páté největší letiště ve Velké Británii a čtvrté největší letiště které obsluhuje okolí Londýna. Většina leteckých společností na tomto letišti jsou low-cost dopravci. Bázi zde mají WizzAir, easyJet, Monarch, Ryanair a charterový dopravce Thomson Airways.

Letiště má pouze jeden terminál. Naleznete zde několik restaurací a obchodů, které jsou otevřeny 24 hodin denně.

Připojení k internetu je na 4 hodiny zdarma. Další hodina 3 GBP.

Otevřeno je nonstop.

Úschovna zavazadel se nachází naproti baru Des Voyageurs. Cena 0-2 hodiny za 5 GBP. 2-24 hodin 10 GBP.

Na letišti naleznete sprchu v salonku Aspire Lounge, ale placenou. Takže musíte zaplatit za salonek 768 Kč + ještě sprcha. Salonek si můžete pro jistotu rezervovat dopředu zde (bývá plný a další hosty nepřijímají).

Z Prahy na toto letiště létá nízkonákladová společnost WizzAir (wizzair.com). Dále na toto letiště s WizzAir můžete letět také z Brna, Katowic, Košic, Popradu a Wroclawi. Z Vídně můžete letět na toto letiště se společností easyJet (easyJet.com).

Doprava do centra Londýna:

  • Autobusem. Z letiště jezdí dva dopravci National Express a Green Line. Cesta většinou zabere do centra něco kolem hodiny, záleží na jakou zastávku pojedete. Jízdenky je nejlepší rezervovat přes stránku easybus.com, kde naleznete všechny spoje dvou zmíněných společností. Akorát že o několik liber levněji. Lístek do centra Londýna koupíte od 58 Kč (pokud budete kupovat hodně dopředu).
  • Další možností je jet vlakem. Z letiště vás na Luton Airport Parkway doveze shuttle bus za 6 minut a zde naskočíte na vlak do centra. Cena za shuttle i vlak je od 473 Kč.

 

Likes:
0 0
Views:
1159
Article Categories:
Letiště

All Comments