Letiště Londýn – Gatwick (LGW)

Letiště Londýn-Gatwick, anglicky Gatwick Airport, leží přibližně 48 kilometrů od Londýna. Co do počtu odbavených pasažérů je to druhé největší letiště ve Velké Británii a osmé v Evropě. Do roku 2016, to bylo největší letiště na světě s jednou ranvejí. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti British Airways a Norwegian. Mezi další velké společnosti, které odsud létají do mnoha destinací patří easyJet, Monarch, Thomson Airways a Thomas Cook. Z letiště se létá do více než 228 destinací v 74 státech.

Letiště má dva terminály North a South Terminal. Mezi terminály jezdí vláček každých pár minut a cesta trvá 2 minuty. Zde si můžete zjistit, odkud vaše společnost odlétá nebo kam přilétá.

Na letišti naleznete otevřené restaurace 24 hodin, dětské koutky, místa na nabíjení vašich telefonů a laptopů a také zdarma vybrané noviny a časopisy.

TIP! : Pokud chcete zdarma vstup do salonku Regus Express Business Lounge, čtěte zde.

Připojení k internetu je zdarma na 90 minut.

Otevřeno 24 h.

Úschovny naleznete na obou terminálech. Cena 0-3h 177 Kč, 3 až 24h je pak za 325 Kč. Jedna úschovna je nonstop, druhá je od 5 do 22h. Informace o úschovně zde(klik).

Ano, ale jen v salonku. V The Regus Express Business Lounge by měla být sprcha za poplatek 12 GBP.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost easyJet (easyJet.com) a SmartWings. Z Vídně zase easyJet a British Airways (britishairways.com).

Doprava do centra Londýna:

  • Do centra Londýna můžete jet vlakem. Vlak jezdí každých 15 minut a na zastávce London Victoria jste za 30-35 minut. Z letiště jezdí 3 druhy vlaku Gatwick Express, Thameslink a Southern. Jízdenku zakoupíte už od 354 Kč.
  • Levnější variantou je využít autobus. Z letiště jezdí dopravci easyBus a NationalExpress. Jízdenky je nejlepší kupovat na stránce easyBusu, kde můžete zakoupit i jízdenky na NationalExpress a to levněji než na jejich stránkách. Cena za lístek do centra Londýna začíná na 58 Kč.

Pokud se budete potřebovat co nejrychleji dostat z Gatwicku na Heathrow na využijte dopravce Megabus nebo NationalExpress.

Likes:
0 0
Views:
1224
Article Categories:
Letiště

All Comments