Letiště Kuala Lumpur (KUL)

Letiště Kuala Lumpur, celým názvem Kuala Lumpur International Airport (zkráceně KLIA). Je to největší letiště v Malajsii a jedno z nejdůležitějších letišť v jihovýchodní Asii, v roce 2016 odbavilo necelých 57 milionů cestujících. Letiště je vzdáleno cca. 50 kilometrů od metropole Kuala Lumpur. Hub na tomto letišti mají Malaysia Airlines, Malindo Air a Air Asia.

Pokud vás čeká delší přestup přes noc na KLIA, tak doporučuji Sama Sama Hotel Klia a užít si bazén a jeden z nejlepších letištních hotelů.

Na letišti naleznete dva terminály klia a klia2, s tím že klia je obrovský terminál rozdělený na několik částí. KLIA2 je největší terminál na světě, určený pro low-cost dopravce. Mezi klia a klia2 se můžete dopravit vlakem KLIA Ekspres. Cena lístku je 11 Kč, cesta zabere asi 3 minuty, vlak jezdí 2-3x za hodinu. Dále jezdí mezi těmito terminály bus Airport Liner za 16 Kč (ale cesta trvá 30 minut).

Na klia naleznete několik pohodlných odpočinkových zón nazvaných jako sports lounge, movie lounge a news lounge. Za 8 USD na hodinu, si také můžete odpočinout v posteli ve Snooze KL.

KLIA2 dopravci: Malindo Air, Cebu Pacific, Lion Air, Tiger Air, Air Asia, Air Asia X, Air Asia Zest, Indonesia Air Asia a Thai Air Asia.

Ano, ale pouze na 3 hodiny.

Otevřeno je nonstop.

Úschovna na KLIA2 se nachází přímo na vnitrostátních příletech. Na KLIA naleznete úschovnu zavazadel na příletech, patro level 5.

ANO. Na některých záchodech by měli být i sprchy (čistotu a teplou vodu asi nečekejte).

Na letišti dále naleznete placené sprchy v  Sama-Sama Express (jak na klia, tak klia2), kde za sprchu i s ručníkem a tělovou kosmetikou zaplatíte 225 Kč.

Nebo můžete využít zakoupení vstupu do salonku a spojit tak sprchu s občerstvením, jídlem a odpočinkem. Cena za vstup na 3h je 913 Kč. Například Plaza Premium Lounge.

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Letenky s přestupem z Prahy si můžete vyhledat v našem vyhledávači zde.

Doprava do centra Kuala Lumpur:

  • Nejrychlejší a nejpohodlnější je vzít si KLIA Ekspres. Vlak jezdí z klia/klia2 na KL Sentral. Jezdí jednou za 15-20minut (od 4:55 do 0:55). Cesta trvá 33 minut. Dále ještě jezdí KLIA Transit, který po cestě na KL Sentral staví na 3 zastávkách. Cena vlaku je cca. 267 Kč (při zakoupení v kiosku nebo online), na pokladně je to o pár korun dražší.
  • Další možnost je využít bus Express Coach, který jede také na KL Sentral z klia. Cena je 54 Kč a cesta trvá hodinu.
Likes:
1 0
Views:
1350
Article Categories:
Letiště

All Comments