Letiště Hamburk (HAM)

Letiště Hamburk, anglicky Hamburg Airport, je letiště vzdálené 9 kilometrů od centra Hamburku. Je to páté největší letiště v Německu. Toto letiště získalo v roce 2017 také několik ocenění od agentury SKYTRAX. Bylo vyhlášeno nejlepší regionálním letištěm v Evropě. V žebříčku nejlepší letiště na světě v kategorii letišť do 20 milionů odbavených cestujících, zaujímá pátou příčku.

Na tomto letišti mají hub letecké společnosti Eurowings, Ryanair a easyJet. Z Hamburku se létá do více než 130 destinací.

Letiště má dva terminály Terminál 1 a 2. Terminály jsou spolu propojeny.

Minimum Connection Time na tomto letišti je 35 minut.

Další služby:

  • Na letišti se nachází Airport Model Exhibition. Miniaturní verze hamburského letiště. Cena je 4.50 EUR.
  • Letiště také dělá každý den organizované prohlídky po letišti. Rezervace je nutná dopředu.
  • Na letišti můžete za poplatek navštívit dva salonky Airport Lounge, kde se nachází i sprcha, cena je 26 EUR. Další možností je salonek Lufthansa Business Lounge za poplatek 935 Kč.

Zdarma neomezeně.

Letiště je otevřené nonstop.

Úschovna zavazadel se nachází na Terminálu 2, na odletech. Otevřeno je od 4:30 do 23:00. Cena za normální zavazadlo je 4 EURa na 3 hodiny nebo 5 EUR na 24 hodin.

Ano. Sprchu naleznete na Terminálu 2 na příletech a také v Airport Plaza, patro přílety. Cena je 5 EUR (včetně šamponu). Ručník je za 10 EUR.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz) a Eurowings (eurowings.com). Z Vídně pak Austrian Airlines (austrian.com) a Eurowings (eurowings.com). Zpáteční letenky z Prahy do Hamburku se dají sehnat většinou kolem 1.800 Kč.

Doprava do centra Hamburku:

  • Do centra Hamburku se dopravíte snadno pomocí vlaku Sbahn S1. Na Hamburk Hauptbanhof jste za 25 minut. Lístek stojí 3.20 EUR (celodenní na městskou stojí 7.60 EUR). První Sbahn na letiště dojede ve 4:28, poslední Sbahn z letiště jede v 0:14.

 

Likes:
0 0
Views:
914
Article Categories:
Letiště