Letiště Frankfurt (FRA)

Letiště Frankfurt, anglicky Frankfurt Airport, je vzdálené 12 kilometrů od Frankfurtu. Toto letiště je v počtu odbavených pasažérů 4 největší v Evropě a 13 na světě. V roce 2017, bylo podle agentury Skytrax, desátým nejlepším letiště na světě. Na letišti působí více než 106 leteckých společností, které nabízejí spojení do více než 275 destinací ve 111 zemích. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Lufthansa a Condor. Další hub tu plánuje nízkonákladová letecká společnost Ryanar, která zde začne působit od 5. září a to hned na 24 nových linkách (více zde).

Letiště má 3 terminály. Terminál 1,2 a poté ještě jeden malý terminál, který slouží letecké společnosti Lufthansa k odbavování jejich cestujících ve First třídě. Do roku 2022 by měl na letišti vzniknout další terminál T3.

Terminál 1 a 2 jsou propojeny jezdícím vláčkem a jezdí mezi němi i shuttle bus, vše zdarma.

Čeká vás delší přestup, tady pár tipů jak se zabavit na letišti. Na Terminálu 1 (Level 3 of Pier Z) se nachází tzv. Quiet Room, místnost ticha, kde se můžete schovat před ruchem tohoto obrovského letiště.

Další možností jak uniknout trošku ruchu tohoto letiště a odpočinout si, je využití tzv. tiché židle. Jsou to taková křesla z boxy, kde se nacházejí zásuvky, usb a dokonce reproduktory, kam si můžete pouštět hudbu.

Další variantou jsou odpočinkové zóny, kde naleznete pohodlné sezení a více klidu.

Pokud nebudete chtít odpočívat, určitě vyzkoušejte „Gaming world“ kde si můžete vyzkoušet zahrát různé herní konzole a hry, a přitom se třeba trošku protáhnout. Gaming world naleznete v Terminálu 1 ( Area Z, NonSchengen, Level 3)

Letečtí fanoušci a děti určitě ocení vyhlídkovou terasu. Terasa se nachází na Terminálu 2 (otevřeno od 10 do 18h). Bohužel vstupné je 3 EURa, děti do 4 let zdarma.

Další možnosti jsou místnosti na cvičení jógy, pracovní stoly se zásuvkami a usb, dětské koutky, spa salony a další.

Ano, neomezeně a zdarma. „Frankfurt-Airport“ hotspot, jen musíte vyplnit jméno a email.

Otevřeno je nonstop.

Úschovna je jak na T1, tak i na T2. Normální zavazadlo na 2 hodiny za 4.50 EUR, na 24 hodin 7 EUR.

ANO, za poplatek. Sprchy naleznete na 5 místech na letišti. Poplatek za využití je 6 EUR (v ceně máte ručník, šampon, gel a fén). Další možností je využít zakoupení vstupu do některého ze salonků, který disponuje sprchou.

 

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Lufthansa (lufthansa.cz) a ČSA (csa.cz)

Další možností jsou přímé autobusy na toto letiště od flixbus nebo Regiojet

Doprava do centra Frankfurtu:

  • Snadná cesta do centra je využitím vlaků S-Bahn. Linka S8 a S9 vás doveze za 12 minut na hlavní vlakové nádraží v centru Frankfurtu. Lístek vyjde na 4.80 EUR. Denní lístek na všechny dopravní prostředky RMV vyjde na 9.35 EUR
  • Z letiště jezdí také několik různých linek autobusů do okrajových částí Frankfurtu
Likes:
0 0
Views:
1780
Article Categories:
Letiště