Letiště Düsseldorf (DUS)

Letiště Düsseldorf, německy Flughafen Düsseldorf, je letiště vzdálené 7 kilometrů od centra Düsseldorfu. Letitě je třetím největším letištěm v Německu podle počtu odbavených cestujících. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Air Berlin a Eurowings. Podle agentury SKYTRAX, je letiště v Dusseldorfu, čtvrtým nejlepší letištěm v Evropě za rok 2017.

Letiště má tři terminály Terminál A,B a C, které jsou propojeny.

Další služby:

  • Vyhlídková terasa. Nachází se na střeše Terminálu B. Terasa je otevřena od 9 do 20:00 (V zimě je to jinak). Na terasu se dostanete i když nejste cestující, ale musíte projít přes security. Cena za vstup na teras je 2.20 EUR.
  • McDonalds na letišti je otevřen 24 hodin.
  • Meditation room naleznete na Termiálu
  • Salonek na Terminálu B – Hugo Junkers Lounge. Vstup za 28 EUR.

Wifi zdarma na 30 minut.

Letiště je otevřené nonstop (ale neveřejná část letiště se na noc zavírá).

Úschovna zavazadel se nachází v přízemí, parkoviště 3 (Car Park 3). Otevřeno od 5 do 23:00. Zavazadlo do 30 kg na den za 4.50 EUR.

Ano, ale pouze v salonku. Na Terminálu B v salonku Hugo Junkers Lounge naleznete sprchu. Vstup do salonku si můžete zakoupit zde za 28 EUR.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (czechairlines.cz) a Eurowings (eurowings.com). Z Karlových Varů se na toto letiště dostanete se společností Germania (Germania.com).

Doprava do centra Düsseldorfu:

  • Do centra na Dusseldorf Central Station, můžete využít linku S-bahnu S11. Stanice S-bahnu se nachází pod terminálem C. Jízdenka stojí 2.70 EUR.

  • Dále z letiště jezdí autobusy 721 do Tannenhof/Gothaer Weg přes Düsseldorf main railway station nebo 760 do Ratingen a Düsseldorf-Wittlaer-Bockum.

Nedaleko letiště se nachází také železniční stanice Düsseldorf Airport station, odkud jezdí různé vlaky i dálkové (RE, ICE, IC, Thalys a také S-bahn S1). Na tuto zastávku se dostanete z letiště vláčkem SkyTrain.

Likes:
0 0
Views:
1132
Article Categories:
Letiště