Letiště Dublin (DUB)

Letiště Dublin, anglicky Dublin Airport a irsky Aerfort Bhaile Átha Cliath, je vzdálené 10 kilometrů od Dublinu. Je to největší letiště v Irsku. Hub na tomto letišti má letecká společnost Aer Lingus a Ryanair. Na letišti působí 34 leteckých společností, které létají do více než 180 destinací.

Letiště má dva terminály T1 a T2. Terminály se nacházejí vedle sebe, takže přesun mezi nimi zvládnete snadno pěšky.

Pokud poletíte z Dublinu do USA, tak na terminálu T2 se nachází jedna super věc. Terminál 2 je vybaven „US Preclearance“ a to znamená jediné. V Dublinu projdete americkým imigračním, ukážete pas, odevzdáte otisky prstů, vyplníte celní prohlášení atd. Po příletu do USA, bude váš let brán jako domestic let, takže už vás nečeká žádná další imigrační procedura a stačí vám už jen vyzvednout si kufr na páse.

Na letišti naleznete wifi zdarma.

Otevřeno je nonstop. Zajímavostí je, že toto letiště je zavřené vždy 24. prosince.

Úschovnu naleznete na Terminálu 1 na příletech. Otevřeno od 5:00 do 23:00.

Ano, ale jen v salonku. Pokud poletíte do USA, tak za imigračním se nachází pěkný salonek 51st&Green (vstup je za 35/39 EUR). Další salonek co má sprchu je Aer Lingus Gold Circela na T2 (25 EUR) a Etihad Airways First – Business T2 (cena 50(USD)

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Aer Lingus (aerlingus.com) a Ryanair. Další možnosti jsou z Vídně Aer Lingus, Ryanair z Bratislavy,Wroclawi nebo Katowic.

Cena zpátečních letenek s Ryanairem z Prahy se pohybuje kolem 1.600 Kč až 2.600 Kč.

Doprava do centra Dublinu:

  • Z letiště do centra jede autobusová linka 16, která staví na více místech. Cena je 3.30 EUR. Celou trasu můžete vidět zde. Dále do centra jede autobusová linka 41.
  • Můžete také využít autobus Airlink 747 a 757, které spojují letiště a ty nejdůležitější místa v Dublinu. Cena je ale 7 EUR.

 


Likes:
0 0
Views:
1687
Article Categories:
Letiště

All Comments