Letiště Curych (ZRH)

Curych letiště, tedy Zürich Airport, občas také nazývané Kloten Airport, je vzdálené 13 kilometrů od Curychu. Je to hlavní hub letecké společnosti Swiss Internaitonal Air Lines a také pro Edelweiss Air. Letiště má tři terminály A,B a E. Terminál E se nachází na druhé straně ranveje než A,B. Na tento terminál se dostanete podzemním vláčkem.

Na letišti na Terminálu E, za pasovou kontrolou, naleznete hodně pěknou vyhlídkovou terasu. Terasu lze navštívit i bez toho abyste někam cestovali, ale poplatek je 5 CHF.

Od 15. července 2017, by mezi terminály A a B, měla být nová terasa sport baru, ze které bude vidět na letištní plochu.

Zdarma na 2 hodiny (pokud máte mobil, přijde vám sms s kodem). Pokud nemáte mobilní číslo, ke kódu se dostanete tak, že na scannerech umístěných na letišti oskenujete boarding pass a dostanete kod.

Otevřeno je nonstop

Úschovnu naleznete vedle servis centra, v car park 2(level 1)

Ano, ale placené. Naleznete je:

  • V tranzitním hotelu u gatu D (nonstop), Family services u gatu E (od 7 do 13:00) a ve veřejné části letiště v servisním centru,car park 2, level 1 (do 6 do 22h)

Cena je 15 CHF za 30 minut a obsahuje ručník, šampon, gel, fén

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost SWISS(swiss.com) a Vueling(vueling.com)

Doprava do centra Curychu:

  • Tramvaj číslo 10, jede na hlavní vlakové nádraží v Curychu (cena 6.80 CHF a lístek na 24h na všechnu dopravu 13.60 CHF)
  • Tramvaj číslo 12, jeden na Stettbach station
  • Vlaky S16, S2 a další které jedou také na hlavní vlakové nádraží (cena 6.80 CHF a lístek na 24h na všechnu dopravu 13.60 CHF)
Likes:
0 0
Views:
2229
Article Categories:
Letiště