Letiště Chicago (ORD)

Letiště Chicago, celým názvem O’Hare International Airport, někdy také zkráceně jen O’Hare, je vzdálené přibližně 27 kilometrů od centra Chicaga. Je to jedno ze dvou letišť v Chicagu, druhé letiště se nazývá Midway International Airport. V roce 2016 se letiště stalo šestým největším letiště na světě podle počtu odbavených cestujících a třetím v USA. Z letiště se létá přímo do více než 208 destinací. Hlavní hub na tomto letišti mají letecké společnosti American Airlines a United Airlines.

Letiště má čtyři terminály: T1,2,3 a 5. Všechny terminály jsou propojeny vláčkem, který jezdí 24 hodin denně. Většina mezinárodních příletů probíhá na T5 (kromě letů které už absolvovali U.S. Customs and Border Protection na letišti odletu).

Na letišti v Chicagu je minimum connection time mezi domestic lety 45 minut, pokud přilétáte nebo odlétáte mezinárodním letem tak MCT je 1h 15m.

Další služby:

  • U některých gatů se nachází pracovní stoly se zásuvkami.
  • Na letišti naleznete několik restaurací a rychlých občerstvení otevřených nonstop.
  • Pokud budete mít dlouhý přestup na tomto letišti, můžete využít Hilton Health Club. Hilton naleznete u T2. Za poplatek 20 USD můžete využít posilovnu, saunu, vířivku, sprchu a další. Členové Hilton Honors to mají za 15 USD.
  • Aeroponic Garden naleznete na terminálu 3.
  • Na T3 naleznete také Yoga Room.

Zdarma na 30 minut. Dále za poplatek.

Letiště je otevřené nonstop.

Úschovna zavazadel na letišti překvapivě není.

Placený salonek se sprchou se na letišti pravděpodobně nenachází, ale sprchu můžete využít v Hilton Health Club.

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Letenku s přestupem si můžete najít v našem vyhledávači zde. Přímým letem na toto letiště můžete letět s Austrian Airliens (austrian.com) z Vídně, s Lufthansou (lufthansa.com) a United Airlines z Mnichova a nebo s LOTem (lot.com) z Krakowa a Budapešti.

Doprava do centra Chicaga:

  • Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta do centra je metro linkou „Blue line“. Vlaky na této lince jezdí 24 hodin denně, akorát pozdě v noci není taková častá frekvence. Do centra se dostanete přibližně za 45 minut, lístek vyjde na 5 USD. Pokud jedete z centra na letiště, tak lístek stojí 2.25 USD.

Pokud budete potřebovat z Chicago O’Hare na Midway, nejlepší je cesta jet metrem „Blue line“ na zastávku Clark/Lake station a zde přestoupit na linku „Orange line“ a je to na letiště Midway.

Likes:
0 0
Views:
1549
Article Categories:
Letiště