Letiště Bournemouth (BOH)

Bournemouth Airport je malé letiště, které se nachází na jihu Anglie, přibližně 7 kilometrů od přímořského letoviska Bournemouth. Hlavními dopravci na tomto letišti jsou Ryanair a TUI Airways.

Nízkonákladovka Ryanair sem bude létat od léta 2019 z Prahy, takže Bournemouth můžete využít jako dobrý výchozí bod pro návštěvu UNESCO památky „Jurrassic Coast“.

Na letišti najdete vše potřebné. Je zde směnárna, bankomat, pár duty free a občerstvení jako například The Olive Tree, Est Presso nebo Joes Coffee House. Také zde najdete pobočky autopůjčoven Hertz a Europcar.

Zdarma neomezeně (stačí se připojit na síť „BOH Public Wifi“)

24 hodin denně

Úschovna zavazadel na letišti není k dispozici.

Na letišti se nenachází žádný salonek

Z Prahy na toto letiště bude nově létat letecká společnost Ryanair. Více informací se dozvíte zde.

Doprava do centra Bournemouth:

Z letiště se do centra dostanete žlutým autobusem 737, který jezdí z letiště do centra přes železniční stanici v Bournemouth, kde můžete přesednout na vlak a pokračovat někam dále po jižní Anglii. Bohužel bus jezdí jen několikrát za den. Zde si najdete váš den a čas, kdy můžete bus chytnout. Jednodenní lístek na Yellow Bus stojí 4.10 GBP.

Nebo také můžete využít z letiště na vlakové nádraží taxi, které vyjde na cca. 16 liber (objednat si ho můžete i online zde).

Likes:
0 0
Views:
1478
Article Tags:
Article Categories:
Letiště

All Comments