Letiště Bologna (BLQ)

Letiště Bologna, celým názvem Bologna Guglielmo Marconi Airport, je letiště vzdálené 6 kilometrů od centra Bologni. Je to sedmé největší letiště v Itálii podle počtu odbavených cestujících. Letiště má pouze jeden terminál. Naleznete zde několik obchodů s módou, různé italské restaurace, kavárny, bankomat, směnárnu i lékárnu.

Největším dopravcem na tomto letišti je letecká společnost Ryanair, ale naleznete zde například i linku Emirates do Dubaje.

Nachází se zde i salonek Marconi Business Lounge (Vstup si můžete zakoupit za 30 EUR).

Wifi je zdarma na 6 hodin (Další nabídkou je Bologna Airport Wifi TV kde můžete sledovat zdarma televizní kanály a novinky z Bologni).

Otevřeno je nonstop

Úschovnu naleznete v prvním patře. Za jeden den zaplatíte 6 EUR (je otevřeno nonstop).

Ne

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (czechairlines.cz) a Ryanair. Z Vídně můžete letět s Austrian Airlines (austrian.com). Další možností jsou Ryanairem z Bratislavy nebo Wroclawi.

Doprava do centra Bologni:

  • Do centra Bologni, na hlavní železniční nádraží, jezdí Aerobus. Bus jezdí každých 11 minut 5:30 do 0:15. Lístek si zakoupíte na letišti za 6 EUR. Lístek je na 75 minut a můžete ho využít i na městskou dopravu v Bologni.

Dále z letiště jezdí různé společnosti jako Bologna Express, Shuttle Race, Appenino Shuttle do Bibione, Modeny, Florencie a dalších měst.

Likes:
0 0
Views:
1797
Article Categories:
Letiště

All Comments