Letiště Berlín-Tegel (TXL)

Letiště Berlín-Tegel, anglicky Berlin Tegel Airport, je vzdálené 8 kilometrů od centra Berlína. V Berlíně se nacházejí dvě letiště Tegel a Schönefeld, první zmiňované je tím větším a hlavním. Je čtvrtým největším letištěm v Německu. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Air Berlin a Eurowings.

Naleznete zde 5 malých a snadno dostupných terminálů. Terminál A,B,C,D a E. Terminály jsou mezi sebou propojeny.

Minimální čas na přestup z Domestic na Domestic je 30 minut. Z Domestic na International, z International na Domestic a z International na International je 45 minut.

Další služby:

  • Na letišti se nachází vyhlídková terasa (je možné navštívit i jako necestující). Od dubna do října je otevřeno od 9 do 20:00. Od listopadu do března je otevřeno od 11 do 16:00. Vstupné je 3 EURa.

Zdarma neomezeně.

Letiště je otevřené od 4 do 12 v noci.

Úschovna zavazadel na letišti se nachází na Terminálu A. Otevřeno je od 5 do 22:30. Zavazadlo na 3 hodiny je za 3.50 EUR, na celý den pak 7.20 EUR.

Ne, ani v salonku.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Air Berlin (airberlin.com). Další možností jak se levně dostat do Berlína je autobusem. Do Berlína můžete využít služeb autobusových dopravců flixbus, Regiojet, Eurolines a Hellö Bus. Zpáteční cena jízdenek se pohybuje od 550 Kč do 1.000 Kč. Více info zde.

Doprava do centra Berlína:

  • Z letiště do centra jezdí autobusy:
    • TXL JetExpressBus jezdí na trase S+U Alexanderplatz – S+U Hauptbahnhof – S Beusselstraße – Flughafen Tegel. Cena 2.80 EUR i za ostatní níže uvedené.
    • X9 JetExpressBus na trase S+U Zoologischer Garten – S+U Jungfernheide – Flughafen Tegel
    • Bus 128 na trase U Osloer Straße – U Franz-Neumann-Platz – U Kurt-Schumacher-Platz – Flughafen Tegel
    • Bus 109 na trase S +U Zoologischer Garten – S+U Jungfernheide – U Jakob-Kaiser-Platz – Flughafen Tegel

Likes:
0 0
Views:
1848
Article Categories:
Letiště