Letiště Berlín Brandenburg Willy Brandt získalo poslední nutná povolení k provozu

Společný letecký úřad v Berlíně-Braniborsku (Gemeinsame Obere Luftfahrtbehörde Berlin-Brandenburg, LuBB) dnes udělil společnosti Flughafen Berlin Brandenburg GmbH (FBB) povolení k zahájení provozu a provozní osvědčení letiště pro letiště Berlín Brandenburg Willy Brandt (BER). Oba dokumenty jsou nezbytné pro provozování komerčního letiště v Německu, a jsou tedy podmínkou pro otevření BER.

Engelbert Lütke Daldrup, generální ředitel společnosti Flughafen Berlin Brandenburg GmbH: „Jsem rád, že máme tyto dva důležité certifikáty od leteckého úřadu. Dokázali jsme, že veškerá letištní zařízení a instalované vybavení jsou v souladu s požadavky a fungují správně. Poté, co jsme na konci dubna obdrželi povolení od stavebních úřadů k používání terminálu 1, máme nyní poslední nezbytná povolení, že máme letiště, které je připraveno k použití v souladu se všemi pravidly a předpisy. Nyní je možné říci,  že otevření BER 31. října 2020 už nic nestojí v cestě. “

Guido Beermann, ministr dopravy a infrastruktury ve spolkové zemi Braniborsko: „Letiště Willyho Brandta je jedním z nejdůležitějších infrastrukturních projektů pro Německo a významně přispěje k rozvoji spolkové země Braniborsko. Dnešním předáním oznámení jsme nyní dosáhli posledního důležitého milníku pro uvedení BER do provozu. “

Od července 2020 letištní společnost úspěšně otestovala BER společně s 9 000 dobrovolníky v rámci mezinárodně zavedeného a osvědčeného programu ORAT. Výcvikový program bude pokračovat do 15. října 2020.

Berlín Brandenburg Willy Brandt (BER)

Uvedení do provozu BER začne otevřením Terminálu 1 BER dne 31. října 2020. V tento den přiletí letadlo easyJet a letadlo Lufthansa současně a budou jako první přijaty a odbaveny na hlavním ploše nového terminálu. Ráno 4. listopadu zahájí FBB provoz na jižní dráze s přistáním letadla Qatar Airways. Počínaje tímto dnem budou platit i nová noční omezení letů společnosti BER. Přesunutí provozu z Tegelu do BER bude dokončen posledním letem provozovaným společností Air France z Berlína-Tegelu do Paříže 8. listopadu 2020.