Letiště Bergamo (BGY)

Letiště Bergamo, celý název Orio al Serio International Airport, je vzdálené necelé 4 kilometry od města Bergamo a 45 kilometrů od Milána. Je jedním ze tří milánských letišť. V roce 2016, bylo třetím největším letištěm v Itálii co do počtu odbavených cestujících. Většinu leteckých společností co na toto letiště létají, tvoří nízkonákladové společnosti. Nízkonákladová společnost Ryanair, zde bude od 3. července nabízet i lety s přestupem (čti více). Většina restaurací a barů na noc zavírá.

Letiště má pouze jeden terminál.

Zdarma neomezeně

Otevřeno je nonstop

Úschovna je na příletech. Otevřeno od 8 do 12 hodin v noci. Cena 5 EUR za zavazadlo za 24h.

NE, ani v salonku.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Ryanair a WizzAir

Doprava do centra Bergama:

  • Airport Bus, jede na vlakové nádraží v Bergamu a také do centra (cena je 2.30 EUR a lístek platí na Airport Bus a další dopravu v Bergamu po dobu 90 minut nebo lístek za 5 EUR na 24 hodin)

Doprava do centra Milána:

  • Do centra Milána, na hlavní vlakové nádraží Milan Central Station jezdí autobusový dopravce Terravision (terravision.com) a Autostradale (cena za lístek je 5 EUR). Cesta zabere 60 minut

Z letiště také jezdí autobusový dopravce FLiXBUS do jiných italských měst jako Verona, Padova, Udine, Turín, Benátky, Pescara, Bari a plno dalších. Jízdenky na tyto spoje si můžete zarezervovat zde (www.flixbus.com)

Likes:
0 0
Views:
1997
Article Categories:
Letiště

All Comments