Letiště Bělehrad (BEG)

Letiště Bělehrad, celým názvem Belgrade Nikola Tesla Airport. Je vzdálené cca. 18 kilometrů od Bělehradu. Belgrade Airport, občas nazývané také Surčin Airport, je největším letiště v Srbsku. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Air Serbia a WizzAir. Letiště má dva terminály T1 a T2, které jsou spolu ale propojeny. Terminál 2 byl nedávno rekonstruován.

Na letišti najdete otevřené restaurace a duty free nonstop. Dále zde naleznete několik dětských koutků, relaxační místa s pohodlnýma gaučema a další věci.

Pokud na letišti budete mít na přestup více hodina a nebude se vám chtít do města, můžete si zajít prohlédnout letecké muzeum, které se nachází asi 10 minut pěšky od letiště. Vstupné pro dospělé stojí 131 Kč.

Ano

Otevřeno je nonstop

Podle posledních informací na letišti stále není úschovna

Ano, ale pouze v salonku. Sprcha se nachází v salonku Air Serbia Premium Lounge (pokud cestujete v economy Air Serbia vstup stojí 45 EUR na tři hodiny, pokud cestujete s jiným dopravcem 55 EUR na tři hodiny)

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Air Serbia. Tou samou společností se dostanete na toto letiště i z Vídně. Další variantou je využít nízkonákladovky WizzAir z Norimberka.

Doprava do centra Bělehradu:

  • prvním možností je A1 mini bus, který jezdí z letiště na Slavija Square. Bus jezdí každých 20 minut, cesta zabere 30 minuta a cena je 66 Kč. Lístek koupíte v buse
  • další linkou je bud PTC line 72, který jezdí na Zeleni venac Square. Cesta zabaere 30-40 minut a cena je 20 Kč pokud lístek koupíte na letišti, u řidiče pak 33 Kč
  • poslední možností je linka PTC line 607, která kolem letiště projíždí a jede směrem Novi Beograd
Likes:
0 0
Views:
918
Article Categories:
Letiště

All Comments