Letiště Basilej (BSL)

Letiště Basilej, anglicky EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg, je mezinárodní letiště vzdálené 4 kilometry od Basileje, 20 kilometrů od francouzského Mulhouse a 46 kilometrů od německého Freiburgu. Celé letiště se nachází na francouzském území, blízko švýcarských a německých hranic. Hlavní základnu na tomto letišti má společnost easyJet Switzerland.

Budova terminálu je rozdělená na 4 patra a veřejná část je rozdělená na dvě části, na francouzskou a švýcarskou část.

Cestující kteří na tomto letišti jen přestupují, musí projít znovu bezpečnostní kontrolou na jejich návazný let, ale nemusí opouštět neveřejnou část. Stačí u výdeje zavazadel následovat ceduli „Transfer Correspondance“.

Další služby:

  • Na letišti naleznete bankomaty a směnárnu
  • Ve francouzské i švýcarské části naleznete několik barů a restaurací, otevírací doba je různá, ale první podniky otevírají kolem 4:30 a poslední zavírají s posledním odletem. To samé u duty free shopů.
  • K dispozici je salonek EuroAirport Skyview Lounge (vstup je za 33 EUR). Vstup si můžete zakoupit zde. Vstup možná i s PP.

Zdarma na 24 hodin

Letiště je otevřené nonstop

Úschovna zavazadel na letišti není

Ano, ale pouze v salonku. Výše info o saloncích

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost easyJet (easyJet.com). Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 1.200 – 1.400 Kč.

Doprava do centra Basileje:

  • Autobusová linka 50 jezdí z letiště na vlakové nádraží do centra Basileje. Jízdní řád naleznete zde. Cesta zabere 18 minut a lístek stojí 4.70 CHF.

Z letiště jezdí také autobusová společnost FLiXBUS do dalších měst. Několikrát denně jezdí z letiště do Curychu za 12 EUR. Do Freiburgu snad každou hodinu za 20 EUR. Pak 3 x denně do Mulhouse za 5 EUR.

Likes:
0 0
Views:
1291
Article Categories:
Letiště

All Comments