Letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK)

Letiště Bangkok Suvarnabhumi, anglicky Bangkok International Suvarnabhumi „su-wan-na-poom“, je jedno ze dvou letišť co se nacházejí v Bangkoku. Druhé letiště v Bangkoku se nazývá Don Mueang International Airport. Letiště se nachází cca. 30 kilometrů od Bangkoku. Letiště je poměrně nové, bylo otevřeno až v roce 2006. Je to jedno z největších letišť v jihovýchodní Asii a terminál tohoto letiště je čtvrtý největší na světě. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Bangkok Airways, Jet Asia Airways, Thai Airways, Thai Vietjet Air a Thai Smile.

Letiště má pouze jeden obrovský terminál, který je rozdělen na několik částí tzv. concourse. Od bezpečnostní prohlídky do Concourse C/E/G/F  vám cesta zabere cca. 20 minut. V concourse D jste za 10 minut pomalou chůzí.

Na letišti můžete využít zdarma transfer salonek s lehátky. Salonky se nacházejí v concourse C a D ve třetím patře.

Přesun ze Suvarnabhumi na letiště Don Mueng:

Mezi těmito letišti jezdí od rána od 5 do půlnoci, zdarma shuttle bus. Autobus jezdí každých 12-30 minut. Cestovní čas by měl být 50 minut, ale jak uvidíte dopravní špičku v Bangkoku, tak cesta může trvat i přes hodinu a půl. Před nástupem musíte u stolečku/pultu ukázat vaši rezervaci na let z Don Mueng, dostanete razítko na ruku a můžete jet.

Zdarma na 2 hodiny.

Otevřeno 24 h

Úschovnu zavazadel naleznete ve druhém patře poblíž turistické policie a další potom ve čtvrtém patře. Cena 68 Kč/zavazadlo na den.

Ano, ale jen v salonku. Na letišti naleznete několik salonků s názvem Miracle First nebo Business Class Lounge. Za poplatek 685 Kč si zde můžete dát sprchu, najíst, napít a odpočinout si na 3 hodiny.

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Z Vídně se sem dostanete přímo s Austrian Airlines (austrian.com) a EVA Air. Lety s přestupem z Prahy si můžete vyhledat v našem vyhledávači zde.

Doprava do centra Bangkoku:

  • První možností je využít Airport Rail Link (je to něco jako metro, jede to i na zastávku metra do centra). Na zastávku Phaya Thai, kde můžete přesednou na metro/skytrain, se dopravíte za 26 minut a cena bude 31 Kč. Z letiště jezdí také Express rail link tu samou trasu akorát bez zastávek za 100 Kč.

  • Další možností je využít autobus. Například číslo 551 jede na Victory Monument (cena 27 Kč). A další desítka autobusů, které jezdí do odlehlejších částí Bangkoku.
Likes:
2 0
Views:
2264
Article Categories:
Letiště

All Comments