Letecké společnosti uzemňují letouny Boeing 777 po celém světě

Po sobotním incidentu letu United Airlines z mezinárodního letiště z Denveru do Honolulu, který musel po poruše motoru nouzově přistát zpět na letišti v Denveru, mnohé společnosti po celém světě začínají uzemňovat své letouny Boeing 777. Jedná se o letadla Boeing 777 s určitými motory Pratt & Whitney PW4000.

Společnost United Airlines uvedla, že dočasně uzemňuje všech 24 svých Boeingů 777 v aktivní službě, a japonský letecký regulační úřad se jimi rychle řídil a nařídil společnostem Japan Airlines (JAL) a All Nippon Airways (ANA), aby přestaly létat s těmito letadly, které používají motory Pratt & Whitney PW4000 zatímco zvažoval, zda přijmout další opatření. Japonsko uvedlo, že ANA provozovala 19 letadel tohoto typu a JAL 13. Dnes ráno uzemnění šesti letadel hlásí také korejský Korean Air.

I samotná firma Boeing doporučuje dočasné uzemnění.

„Boeing aktivně sleduje nedávné události související s letem United Airlines 328. Zatímco vyšetřování NTSB pokračuje, doporučujeme pozastavit provoz 69 letounů v provozu a 59 zaparkovaných letadel Boeing 777 poháněných motory Pratt & Whitney 4000-112, dokud FAA nezjistí příslušný kontrolní protokol. 

Boeing podporuje včerejší rozhodnutí Japonského úřadu pro civilní letectví a dnešní akci FAA o pozastavení provozu letadel poháněných motory Pratt & Whitney 4000-112. S těmito regulačními orgány pracujeme, protože přijímají opatření, zatímco jsou tato letadla na zemi a další kontroly provádí společnost Pratt & Whitney.

Aktualizace budou poskytovány, jakmile budou k dispozici další informace. “

Likes:
2 0
Views:
532
Article Categories:
Magazin