Letecká společnost United Airlines

United Airlines ▶IATA KÓD: UA  ▶ICAO KÓD: UAL člen alliance Star Alliance

Letenky si můžete zakoupit zde: https://www.united.com/ nebo v našem vyhledávači(klik)

Americká letecká společnost United Airlines má sídlo v Chicagu. Je to jedna z největších leteckých společností na světě, denně provozuje okolo 4.900 letů na 355 letišť na pěti kontinentech. V roce 2018 přepravila společnost přes 158 milionů cestujících. Největší dopravní uzly(HUBy) této společnosti se nacházejí na letišti v Chicagu, Denveru, Houstonu, Los Angeles, San Franciscu, New Yorku(Newark) a Washingtonu D.C. Ve flotile má momentálně UNITED 779 letadel + pod značkou United Express provozuje dalších 569 regionálních letadel. Hlavní moto společnosti je ,,Spojovat lidi a sjednocovat svět“.

Od 7. června 2019 můžete využít této společnosti také na přímé lince z Prahy na Newarku. Více k této lince naleznete zde.

Zajímavost: V roce 2019 United modernizoval livery na svých letadlech a proměnou také prošlo logo společnosti.

Frequent Flyer Program: MileagePlus

Check-in: online check-in se otevírá 24 h před odletem

Zavazadla: 

Jako většina klasických leteckých společností, i United Airlines začalo nabízet na dálkových letech tarify bez odbaveného zavazadla. Tarif se jmenuje Economy Basic a v ceně je pouze příruční zavazadlo + třeba laptop nebo kabelka.

Pokud si budete kupovat samotný vnitrostátní let v USA, tak si dejte pozor na to, že zde platí trošku jiná pravidla. Pokud si zakoupíte vnitrostátní let (příklad New York/Newark – Denver) tak v Economy Basic je zdarma pouze osobní věc jako laptop/kabelka (rozměry 43x25x22 cm). V Economy pak máte zdarma standardní příruční zavazadlo a pokud budete chtít odbavené, tak cena je 30 USD/směr.

Economy BasicEconomy (Plus – Flexible)Premium EconomyBusinessFirst
60 USD/směrdo 23 kg2x do 23 kg2x do 32 kg2x do 32 kg

Přeprava zvířat: Ano. Kočky,psy, ptáky i za určitých podmínek na palubě letadla.

Cestovní třídy: Economy a Economy Plus(rozdíl je akorát v tom, že plus má o 7 cm víc místa na nohy), Premium Plus, United Business, United Polaris a United First

Economy Plus je lepší Economy třída s více místem na nohy. United Polaris je novější a modernější Business třída.

Jídlo: Podávání jídla a pití záleží na délce letu.

  • Na vnitrostátních letech malý snack a nealko nápoje
  • Na dálkových linkách normální jídlo a víno/pivo

Zábava na palubě: 
Snad většina dálkové flotily je vybavena soukromými IFE kde naleznete plno zábavy. Na tomto odkazu(klik) si můžete zjistit jestli na vašem letu bude zábavní systém a jaká je nabídka filmů atd. United také nabízí internet na palubách většiny svých letounů.

Ukázka z Economy Plus (stejná jako Economy, akorát je tam více místa na nohy)

Ukázka z Premium Plus

Pár obrázků k cestovní třídě United Polaris

Amenity Kit

Hlavní chod

Plně polohovatelná sedadla