Letecká společnost Qatar Airways

Qatar Airways ▶IATA KÓD: QR  ▶ICAO KÓD: QTR

Letenky si můžete zakoupit zde: www.qatarairways.com

Qatar Airways je národní dopravce státu Katar. Hlavní sídlo má v hlavním města Dauhá na letišti Hamad International Airport. Společnost létá do více než 150 mezinárodních destinací po celém světě. Letecká flotila Qataru se může chlubit jednou z nejmladších, průměrné stáří letadel je 5 let. Momentálně je ve flotile 177 letadel, z toho 19 letadel je Airbus A350.

V roce 2017 se Qatar Airways může chlubit oceněním „Nejlepší letecká společnost na světě“ podle agentury Skytrax.

Frequent Flyer Program: Privilege Club

Check-in: online check-in se otevírá 48 h před odletem, pro lety do a z USA je to 24 hodin před odletem

Zavazadla: Qatar Airways má 10 tarifních tříd:

Economy PromoEconomy SaverEconomy ValueEconomy FlexiBusiness PromoBusiness SaverBusiness ValueBusiness FlexiFirst SaverFirst Value
30 kg30 kg30 kg30 kg40 kg40 kg40 kg40 kg50 kg50 kg

Přeprava zvířat: Na palubě letadla NE, jen jako odbavené zavazadlo. Výjimkou jsou ptáci z řádu Sokolů. Je povolené přepravovat jednoho sokola sebou v Economy třídě (max. se může nacházet v Economy třídě 6 sokolů).

Jídlo: Qatar Airways podává alko/nealko + jídlo/jídla podle denní doby a délky letu.

Zábava na palubě: Qatar Airways na svých letech nabízí zábavní systém ORYX ONE. Personální obrazovky s tímto zábavním systémem naleznete na všech letech, kromě letů s Airbusem A320 a A321, kde je tento systém jen ve vybraných letadlech. Z Prahy do Dauhá létá právě Airbus A320.

Společnost také nabízí Wifi připojení k internetu. Prvních 15 minut je zdarma, pak další čas za poplatek. 1 hodina 5 USD, 3 hodiny 10 USD a na delších letech si můžete zakoupit internet za 20 USD na celý let.

Ukázka kabiny v Economy třídě:

Ukázka kabiny v Business Class

Likes:
0 0
Views:
204
Article Tags:
Article Categories:
Letecké společnosti

All Comments