Letecká společnost Qatar Airways

Qatar Airways ▶IATA KÓD: QR  ▶ICAO KÓD: QTR

Letenky si můžete zakoupit zde: www.qatarairways.com

Qatar Airways je národní dopravce státu Katar. Hlavní sídlo má v hlavním města Dauhá na letišti Hamad International Airport. Společnost létá do více než 160 mezinárodních destinací po celém světě. Letecká flotila Qataru se může chlubit jednou z nejmladších, průměrné stáří letadel je 5 let. Momentálně je ve flotile 200 letadel, z toho 36 letadel je Airbus A350.

V současné době můžete služeb tohoto dopravce využít i z pražského letiště. Linka mezi Prahou a katarskou Dauhá létá 2x denně. Ranní rotaci obsluhuje Airbus A320 a večerní pak Boeing 787 „Dreamliner“.

Zajímavost: Letecká společnost Qatar Airways získala v letošním roce řadu ocenění včetně „Nejlepší letecká společnost roku“ v prestižní anketě 2019 Skytrax World Airline Awards, která se konala na pařížské letecké show. To je popáté (2011, 2012, 2015, 2017 a 2019), kdy Qatar Airways získala toto globální uznání jako nejlepší světová letecká společnost. Kromě toho, že cestující z celého světa hlasovali pro „nejlepší leteckou společnost“, také katarský národní přepravce získal na slavnostním ceremoniálu řadu dalších významných ocenění, včetně „Nejlepší letecká společnost na Blízkém východě“, “ Nejlepší světová Business Class“ a „Nejlepší světové Business Class sedadlo“.

Frequent Flyer Program: Privilege Club

Check-in: online check-in se otevírá 48 h před odletem, pro lety do a z USA je to 24 hodin před odletem

Zavazadla: Qatar Airways má 3 cestovní třídy (Economy, Business a First). Tyto cestovní třídy má pak rozdělené na 10 tarifních tříd, kde váha zavazadel zůstává stejná(viz tabulka), mění se zde jen různé restrikce.

Economy PromoEconomy SaverEconomy ValueEconomy FlexiBusiness PromoBusiness SaverBusiness ValueBusiness FlexiFirst SaverFirst Value
30 kg30 kg30 kg30 kg40 kg40 kg40 kg40 kg50 kg50 kg

Přeprava zvířat: Na palubě letadla NE, jen jako odbavené zavazadlo. Výjimkou jsou ptáci z řádu Sokolů. Je povolené přepravovat jednoho sokola sebou v Economy třídě (max. se může nacházet v Economy třídě 6 sokolů).

Jídlo: Qatar Airways podává alko/nealko + jídlo/jídla podle denní doby a délky letu.

Zábava na palubě: Qatar Airways na svých letech nabízí zábavní systém ORYX ONE. Personální obrazovky s tímto zábavním systémem naleznete na všech letech, kromě letů s Airbusem A320 a A321, kde je tento systém jen ve vybraných letadlech. Z Prahy do Dauhá létá právě Airbus A320.

Společnost také nabízí Wifi připojení k internetu. OnAir je standardní internetová služba Wi-Fi, která je k dispozici na všech letech v A380, A350, B787 a v některých A320. Novinkou u Qatar je také Super Wi-Fi, která poskytuje vysokorychlostní širokopásmové připojení k Internetu pomocí satelitu GX na vašem osobním elektronickém zařízení. Super Wi-Fi je až 10krát rychlejší než standardní Wi-Fi a v současné době je k dispozici ve vybraných B777 letadlech a brzy bude postupně zaváděna do všech B777 a A350 letadel

Ukázka kabiny v Economy třídě:

Economy třída v Airbusu A320

Economy třída v Airbusu A320

Economy třída v Boeingu 787 „Dreamliner“

Economy třída v Boeingu 787 „Dreamliner“

Ukázka kabiny v Business Class:

 

Business třída v Airbusu A320

Business třída v Boeingu 787 „Dreamliner“

All Comments