Letecká společnost Qatar Airways

Sdílej s přáteli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Qatar Airways ▶IATA KÓD: QR  ▶ICAO KÓD: QTR

Letenky si můžete zakoupit zde: www.qatarairways.com

Qatar Airways je národní dopravce státu Katar. Hlavní sídlo má v hlavním města Dauhá na letišti Hamad International Airport. Společnost létá do více než 150 mezinárodních destinací po celém světě. Letecká flotila Qataru se může chlubit jednou z nejmladších, průměrné stáří letadel je 5 let. Momentálně je ve flotile 177 letadel, z toho 19 letadel je Airbus A350.

V roce 2017 se Qatar Airways může chlubit oceněním “Nejlepší letecká společnost na světě” podle agentury Skytrax.

Frequent Flyer Program: Privilege Club

Check-in: online check-in se otevírá 48 h před odletem, pro lety do a z USA je to 24 hodin před odletem

Zavazadla: Qatar Airways má 10 tarifních tříd:

Economy Promo Economy Saver Economy Value Economy Flexi Business Promo Business Saver Business Value Business Flexi First Saver First Value
30 kg 30 kg 30 kg 30 kg 40 kg 40 kg 40 kg 40 kg 50 kg 50 kg

Přeprava zvířat: Na palubě letadla NE, jen jako odbavené zavazadlo. Výjimkou jsou ptáci z řádu Sokolů. Je povolené přepravovat jednoho sokola sebou v Economy třídě (max. se může nacházet v Economy třídě 6 sokolů).

Jídlo: Qatar Airways podává alko/nealko + jídlo/jídla podle denní doby a délky letu.

Zábava na palubě: Qatar Airways na svých letech nabízí zábavní systém ORYX ONE. Personální obrazovky s tímto zábavním systémem naleznete na všech letech, kromě letů s Airbusem A320 a A321, kde je tento systém jen ve vybraných letadlech. Z Prahy do Dauhá létá právě Airbus A320.

Společnost také nabízí Wifi připojení k internetu. Prvních 15 minut je zdarma, pak další čas za poplatek. 1 hodina 5 USD, 3 hodiny 10 USD a na delších letech si můžete zakoupit internet za 20 USD na celý let.

Ukázka kabiny v Economy třídě:

Ukázka kabiny v Business Class