Letecká společnost Norwegian

Norwegian ▶IATA KÓD: DY  ▶ICAO KÓD: NAX člen alliance žádná

Letenky si můžete zakoupit zde: Norwegian

Norwegian je nízkonákladová společnost pocházející z Norska. Je to třetí největší low-cost společnost v Evropě. Od roku 2013 začala společnost provozovat i dálkové linky jako například do USA, Bangkoku, Singapuru a dalších měst. Flotilu Norwegianu tvoří letadla Boeing 737 a Boeing 787. V roce 2017 společnost získala ocenění druhá nejlepší low-cost společnost na světě a první low-cost společnost na dálkových letech.

I když se jedná o low-cost, tak tato společnost nabízí i letenky s přestupem.

Z Prahy s tímto dopravcem můžete letět bez přestupu do Bergenu, Kodaně, Helsinek, Osla, Stockholmu a v letní sezoně do Stavangeru.

Zajímavost: Norwegian je známý svými livery na letadlech. Na většině letadel se nachází na ocasní části nějaká známá historická osobnost. Celý seznam letadel a osobností si můžete najít zde.

Frequent Flyer Program: Norwegian Reward

Check-in: online check-in se otevírá 24 h před odletem a je možný ho udělat na většině evrospkých letech (jinak ostatní lety je třeba check-in na letišti ZDARMA)

Zavazadla: V nabídce je 5 tarifů (u letech po Evropě 3 tarify)

LowFareLowFare+FlexPremiumPremiumFlex
Pouze příruční zavazadlo do 10 kgOdbavené zavazadlo 20 kg2x odbavené zavazadlo 20 kg2x odbavené zavazadlo 20 kg2x odbavené zavazadlo 20 kg

Všechny tarify kromě LowFare, obsahují jídlo(na dalkových letech) a výběr sedadla zdarma.

Cestovní třídy: Economy a Premium (viz náhled)

Přeprava zvířat: Ano, ale většinou jen v podpalubí. Více info zde.

Jídlo: Jídlo je podávané na dálkových letech u určitých tarifů. Výše naleznete o které tarify se jedná.

Zábava na palubě: Na krátkých letech letouny Boeing 737 můžete využít jako zábavní systém Wifi s internetem zdarma (nachází se ve většině letadlech). Na dálkových letech s Boeingem 787 můžete využít Wifi a nebo zábavní systém se zabudovanými obrazovkami v sedadle před vámi.

Likes:
0 0
Views:
644
Article Tags:
Article Categories:
Letecké společnosti