Letecká společnost Norwegian

Sdílej s přáteli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Norwegian ▶IATA KÓD: DY  ▶ICAO KÓD: NAX člen alliance žádná

Letenky si můžete zakoupit zde: Norwegian

Norwegian je nízkonákladová společnost pocházející z Norska. Je to třetí největší low-cost společnost v Evropě. Od roku 2013 začala společnost provozovat i dálkové linky jako například do USA, Bangkoku, Singapuru a dalších měst. Flotilu Norwegianu tvoří letadla Boeing 737 a Boeing 787. V roce 2017 společnost získala ocenění druhá nejlepší low-cost společnost na světě a první low-cost společnost na dálkových letech.

I když se jedná o low-cost, tak tato společnost nabízí i letenky s přestupem.

Z Prahy s tímto dopravcem můžete letět bez přestupu do Bergenu, Kodaně, Helsinek, Osla, Stockholmu a v letní sezoně do Stavangeru.

Zajímavost: Norwegian je známý svými livery na letadlech. Na většině letadel se nachází na ocasní části nějaká známá historická osobnost. Celý seznam letadel a osobností si můžete najít zde.

Frequent Flyer Program: Norwegian Reward

Check-in: online check-in se otevírá 24 h před odletem a je možný ho udělat na většině evrospkých letech (jinak ostatní lety je třeba check-in na letišti ZDARMA)

Zavazadla: V nabídce je 5 tarifů (u letech po Evropě 3 tarify)

LowFare LowFare+ Flex Premium PremiumFlex
Pouze příruční zavazadlo do 10 kg Odbavené zavazadlo 20 kg 2x odbavené zavazadlo 20 kg 2x odbavené zavazadlo 20 kg 2x odbavené zavazadlo 20 kg

Všechny tarify kromě LowFare, obsahují jídlo(na dalkových letech) a výběr sedadla zdarma.

Cestovní třídy: Economy a Premium (viz náhled)

Přeprava zvířat: Ano, ale většinou jen v podpalubí. Více info zde.

Jídlo: Jídlo je podávané na dálkových letech u určitých tarifů. Výše naleznete o které tarify se jedná.

Zábava na palubě: Na krátkých letech letouny Boeing 737 můžete využít jako zábavní systém Wifi s internetem zdarma (nachází se ve většině letadlech). Na dálkových letech s Boeingem 787 můžete využít Wifi a nebo zábavní systém se zabudovanými obrazovkami v sedadle před vámi.